[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

گردشگری در پیشخوان اقتصاد ، روزنامه شیراز نوین

با امضای تفاهم‌نامه بهره‌برداری از اتوبوس‌های دوطبقه گردشگری، این شیوه جدید گردشگری تا نوروز سال ۱۴۰۲ در شیراز به‌ بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، طی جلسه‌ای با حضور سیداحسان اصنافی شهردار شیراز، مهدی نصیری قرقانی رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز، هادی شه‌دوست شیرازی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز و سرمایه‌گذار و مدیرعامل شرکت گشت‌ و گذار آسان کیش تفاهم‌نامه بهره‌برداری از اتوبوس‌های دوطبقه گردشگری در شیراز به امضا رسید. 
هادی شه‌دوست شیرازی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز، در این جلسه با تصریح بر محدودیت‌های ترافیکی به‌ویژه در ایام خاص و ضرورت تسهیل دسترسی گردشگر به اماکن زیارتی و گردشگری بیان کرد: باید یک شیوه جدید حمل‌ونقل ایجاد شود و ظرفیت حمل‌ونقل فعلی افزایش یابد. وی تصریح کرد: ما به عنوان اولین کلان‌شهر و شهری که زیرساخت‌های زیارتی و سیاحتی را لازم دارد، باید به ظرفیت‌های جدید حمل‌ونقل ورود کنیم که اتوبوس گردشگری متناسب با اقلیم هوایی شیراز یکی از ظرفیت‌های حمل‌ونقل است و در آینده متناسب با شرایط به سمت ظرفیت‌های دیگر نیز خواهیم رفت.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: شهرداری شيراز برای ایجاد این شیوه جدید حمل‌ونقل، تعامل مستمر و چندجانبه‌ای در حوزه‌های معاونت اقتصادی و مالی، حمل‌ونقل و ترافیک و فرهنگی و رایزنی با وزارت گردشگری و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی داشته است.
محمد حسین‌پور مدیر شرکت گشت‌وگذار آسان کیش نیز گفت: با ارائه شیوه حمل‌ونقل گردشگری، حجم بالای ترافیک کاهش‌ می‌یابد و نیاز مسافر به پارکینگ کم می‌شود که این طرح تجارب موفقی در جزیره کیش به اثبات رسانیده است.
وی بیان کرد: بعد از عقد قرارداد در وهله نخست، سفارش اتوبوس‌‌های  دوطبقه گردشگری موردنیاز را مطابق استانداردهای جهانی در صورت فراهم بودن زیرساخت‌های لازم انجام خواهیم داد و امید است با تکمیل داده‌ها و نقشه زیرساخت‌ها، این شیوه جدید حمل‌ونقل را تا نوروز ۱۴۰۲ در شیراز به بهره‌برداری برسانیم. بنا بر این گزارش، با بهره‌برداری از اتوبوس دوطبقه گردشگری، ایجاد شغل‌های مرتبط و دارابودن سیستم خط واحد گردشگری، فروش بلیت از طریق آنلاین و اپلیکیشن، راهنمای دیجیتال چندزبانه و راهنمای حرفه‌ای و متخصص، حق انتخاب فضای گردشگری و مدت زمان استفاده از آن خصوصاً در اماکن مذهبی، بسته‌های پذیرایی و نظایر آن از جمله خدمات اتوبوس‌های دوطبقه 
گردشگری هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی