[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

فرمول معافیت مالیاتی ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست اداره کل بهزیستی فارس گفت: مؤسسات حقوقی و مراکز تحت نظارت بهزیستی فارس، به ازای انجام خدمات مناسب‌سازی و روان‌سازی آمد و شد معلولان و توان‌خواهان، از پرداخت مالیات معاف می‌شوند. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی فارس، محمدرضا هوشیار با بیان اینکه ۷۵۵ مرکز (حقیقی) و ۴۰۰ مؤسسه (حقوقی) در قالب کمیسیون ماده ۲۶ مجوز فعالیت خود را از بهزیستی فارس دریافت کرده‌اند،‌ افزود: با استناد به ماده ۲۴ قانون جامع حمایت از حقوق معلولین، ۱۰۰درصد هزینه‌های اشخاص حقیقی و حقوقی در جهت احداث و تجهیز و توسعه و مناسب سازی تمامی مراکز توان‌بخشی، نگهداری و مراقبتی حرفه‌آموزی، آموزشی، کارآفرینی، رفاهی و مسکن مورد نیاز افراد دارای معلولیت با تأیید سازمان به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود.
 سرپرست بهزیستی فارس بیان کرد: هزینه‌های فوق در صورتی که به تأیید کارشناسان سازمان بهزیستی رسیده باشد، قابل ارائه به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی است.
هوشیار در ادامه اظهار داشت: بهزیستی فارس از کارفرمایانی که مددجویان تحت پوشش بهزیستی را مشغول به کار می‌نمایند نیز با پرداخت مشوق‌های بیمه‌ای سهم کارفرما (پرداخت دوسوم حق بیمه سهم کارفرما) و پرداخت تسهیلات کم‌بهره تا سقف ۲۰میلیارد ریال (به ازای هر نفر یکصد میلیون تومان تا سقف ۲۰ نفر) در راستای اشتغال جامعه هدف حمایت خواهد کرد.
سرپرست بهزیستی فارس اظهار کرد: این مبالغ تسهیلات مربوط به دستورالعمل سال ۱۴۰۰ است و حتماً مبلغ تسهیلات در دستورالعمل و برش تسهیلاتی سال جاری افزایش خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی