[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

۲.۵ تُن مواد غذایی معدوم شد، روزنامه شیراز نوین

سرپرست مرکز بهداشت شهدای والفجر شهرستان شیراز گفت: بالغ بر ۲.۵ تن مواد خوراکی غیرقابل مصرف شامل ضایعات مرغ و روغن جامد خوراکی تاریخ گذشته در شیراز کشف و معدوم شد.
علیرضا شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: بازرسی‌های بهداشتی با هدف تأمین سلامت مصرف کنندگان فرآورده‌های خام دامی، از مهم ترین وظایف مرکز بهداشت است و در همین راستا کارشناسان بهداشت محیط با انجام بازدیدهای مستمر از مراکز عرضه و توزیع مواد غذایی و فروشگاه‌ها، بر روند نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی نیز نظارت دارند.
او اضافه کرد: در همین راستا و در پی بازدیدهای بهداشتی مشترک بازرسان بهداشت محیط این مرکز بهداشت و شبکه دامپزشکی از مراکز تولید، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی و مواد پروتئینی، هزار و ۵۰۰ کیلوگرم ضایعات مرغ شامل سر، پا و اسکلت، به دلیل غیر قابل مصرف بودن از چرخه مصرف انسانی حذف شد.
سرپرست مرکز بهداشت شهدای والفجر ادامه داد: این محموله غیربهداشتی با همکاری شبکه دامپزشکی، برای معدوم سازی به روش بهداشتی با دستگاه لاشه سوز، به خارج از شهر منتقل و پرونده فرد متخلف برای گذراندن مراحل قانونی، به مراجع قضایی ارسال شده است.
شریعتی همچنین از کشف و توقیف ۱۰۷۰ کیلوگرم روغن جامد خوراکی تاریخ گذشته در بازدید کارشناسان بهداشت محیط این مرکز، در شیراز خبر داد و افزود: در بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، ۲۱۴ حلب روغن جامد ۵کیلویی تاریخ گذشته از انبار یک رستوران کشف و جمع آوری شده است.
او اضافه کرد: نمونه ‌برداری از این محموله توقیفی انجام شده و بررسی‌های نهایی در آزمایشگاه معتمد دانشگاه علوم پزشکی شیراز، انجام می‌شود. شریعتی ارزش ریالی این روغن‌های جامد تاریخ گذشته را بیش از ۸۵۰میلیون ریال عنوان کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی