[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

۹۱ کرونایی در بیمارستان‌های فارس بستری هستند، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۱۵۶هزار و ۳۸۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۹هزار و ۱۲۸ بیمار مثبت شناسایی شده است. به گفته وی، از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۷۶۶هزار و ۵۰۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷هزار و ۸۹۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۸۹هزار و ۸۸۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱هزار و ۲۳۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.
او افزود: با بستری ۲۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۹۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. پاریزی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۳۶ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۲۰هزار و ۹۲۳ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به هشت‌میلیون و ۹۰هزار و ۷۲۶ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۲۰هزار و ۱۰۳ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۲۶هزار و ۹۱۷ دوز نوبت دوم و یک‌میلیون و ۵۴۳هزار و ۷۰۶ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی