[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

گرد رکود بر مالیات نشست ، روزنامه شیراز نوین

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان فسا گفت: آرامش و رضایت خاطر بازاریان و مردم از مهم‌ترین اولویت‌های ماست و برای اینکه آرامش در بین کسبه حکم‌فرما شود، از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، علیرضا فیروزی روز یکشنبه در نشستی که با حضور مسئولان اداره امور مالیاتی، رؤسای صمت و اتاق اصناف شهرستان فسا در محل فرمانداری ویژه برگزار شد، با اشاره به نقش بی بدیل کسبه و بازاریان در پیروزی انقلاب اسلامی و اثرگذاری این جامعه شریف در مدیریت بحران‌های گذشته به ویژه همراهی در مدیریت بیماری کرونا، گفت: با در نظر گرفتن رکود بازار و کاهش قدرت خرید مصرف کنندگان، می‌طلبد بر مبنای عدالت، انصاف و در راستای رفع احساس تبعیض و بی عدالتی، مسئولان امور مالیاتی نسبت به محاسبه مالیات مشاغل عمل نموده و ضمن شفاف‌سازی با صبوری و سعه صدر، اقناع سازی عمومی را در دستور کار قرار دهند و با پاسخ‌گویی نسبت به رفع ابهامات اقدام کنند.
او گفت: به همین منظور طی روزهای گذشته شاهد پیگیری‌های مکرر مسئولان در سطح ملی هستیم که از جمله می‌توان به دیدارهای رئیس اتاق اصناف ایران با معاون اول رئیس جمهور و رئیس دفتر ریاست جمهوری و همچنین نشست فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان امور مالیاتی و رئیس اتاق اصناف کشور اشاره کرد که نشان از دغدغه مندی در خصوص وضعیت اصناف، کسبه و بازاریان است. فرماندار فسا اضافه کرد: از زمانی که تعدادی از بازاریان و فعالان صنفی نسبت به نحوه اخذ مالیات اعتراض داشتند، در میان آنها حاضر شدم و با گفت‌وگو و تعامل به دنبال راه‌حل مسالمت‌آمیز این مشکل بودم.
 وی ادامه داد: انصافاً بازاریان و کسبه شهرستان فسا از افراد موجه و خوش‌نام هستند که وجود آنها همواره در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی مؤثر و کارآمد بوده است.
نماینده دولت در شهرستان فسا خاطرنشان کرد که بر اساس قانون، امکان اعتراض و رسیدگی به اعتراض در خصوص میزان مالیات محاسبه شده وجود دارد و افراد می‌توانند با ارائه مدارک و اسناد مرتبط، در این زمینه اقدام و حقوق خود را اثبات کنند.
وی با بیان اینکه محاسبه مالیات به شکل سیستمی و در قالب یک سامانه بدون دخالت سلایق اشخاص انجام شده و دیگر به حالت دستی نیست، گفت: یکی از عوامل اثرگذار در محاسبات مالیاتی ضریب سودآوری هر فعالیت است؛ لذا مؤدیان مالیاتی در تنظیم اظهارنامه دقت نمایند و حتماً نوع فعالیت خود را به درستی ثبت کنند.
فیروزی گفت: با اصلاح ضرایب سودآوری هر فعالیت که از سوی مراجع رسمی از جمله سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان، کمیسیون نظارت و تأیید اتحادیه‌ها انجام می‌گیرد، بسیاری از اختلاف نظرها رفع خواهد شد. 
فرماندار ویژه شهرستان فسا در خصوص گردش حساب متصل به دستگاه کارتخوان گفت: آن بخشی از تراکنش‌های بانکی که منشأ درآمدی داشته باشند، در محاسبه مأخذ درآمد مشمول مالیات لحاظ خواهند شد و چنانچه تراکنش‌هایی جنبه درآمدی نداشته باشند، مشمول مالیات نخواهند بود. این موضوع در راستای رسالت سازمان امور مالیاتی و گسترش عدالت 
مالیاتی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی