[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

آموزش‌ها اشتغال‌‌محور هستند، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس دانشگاه علمی کاربردی فارس از برقراری کلاس‌های حضوری پس از فروکش کردن بحران کرونا خبر داد.
حبیب دانش‌ منش ظهر دوشنبه 30 خردادماه در نشست خبری با اصحاب رسانه، به عزم جدی برای اجرایی سازی شعار سال اشاره کرد و بیان داشت: از تیم‌های استارت‌آپی نیز حمایت می‌کنیم تا این گروه‌ها بتوانند خود را به مرحله شرکت‌های دانش‌بنیان و تجاری سازی برسانند‌. در همین زمینه دوازده تیم استارت‌آپی مختلف دوره‌های لازم را به شکل رایگان پشت سر گذاشته و به انحای مختلف مورد حمایت قرار گرفتند. وی با بیان اینکه دانشگاه علمی کاربردی فارس در سال گذشته ظرفیت جذب ۱۴هزار نفر دانشجو را داشت که این تعداد در سال جاری به ۳۸هزار دانشجو افزایش یافته است، اظهار داشت: به موازات افزایش تعداد دانشجویان، تلاش‌ها برای رشد تعداد رشته‌های تحصیلی نیز به نتیجه رسیده است؛ به گونه‌ای که در سال تحصیلی ۱۴۰۱ در استان ۴۰۵ رشته محل مختلف در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته برای متقاضیان تعریف شده است. 
او در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه آموزش‌ها اشتغال محور خواهند بود، اظهار داشت: در دانشگاه علمی کاربردی ۷۰ درصد از محتوای آموزشی به صورت عملی و کارگاهی برگزار می‌شود. در همین زمینه یکی از وظایف این دانشگاه نیازسنجی مهارتی و شغلی در زمینه‌های مختلف است تا بدین‌وسیله بتوانیم با پرورش مهارت‌های افراد کارآفرین و شغل محور پاسخ‌گوی نیاز بازار کار جامعه باشیم. این مقام عالی آموزشی در ادامه خاطرنشان کرد: این دانشگاه در حوزه‌های مختلفی از جمله صنعت، کشاورزی، خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر فعال است و رشته‌های دانشگاه در این چهار طبقه قرار می‌گیرند که بیشترین مخاطبان را به ترتیب در حوزه صنعت،  خدمات اجتماعی، هنر و کشاورزی داریم.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی فارس در بخش دیگری از سخنانش گفت: به نسبت سال تحصیلی ۱۴۰۰، حدود ۱۲۳ رشته محل به رشته محل‌های استان اضافه شده است و از ۲۸۲ رشته محل در سال گذشته به ۴۰۵ رشته محل رسیده‌ایم. همچنین ۳۷ رشته محل از مجموع ۱۲۳ رشته محل برای اولین بار در استان اجرا می‌شود. این مقام مسئول با اشاره به اینکه ۱۲۰ عنوان رشته در کشور برای نخستین بار تدوین شده است، افزود: ۲۲ عنوان رشته محل از مجموع این ۳۷ رشته محلی که در استان فارس اجرا می‌شود، در کل کشور برای اولین بار تدوین شده است. در واقع بر اساس نیاز جدیدی که به واسطه همه‌گیری کرونا شکل گرفت، به سمت تدوین این دوره‌ها و رشته‌ها در مقاطع کاردانی و کارشناسی رفتیم.
او با بیان اینکه برای نخستین بار صندوق پژوهش و نوآوری دانشگاه در سطح کشور تأسیس شده است، گفت: افزون بر سرمایه‌گذاری دانشگاه در این صندوق غیردولتی، دستگاه‌های متقاضی که در جوارشان مراکز علمی کاربردی را تأسیس کردیم هم در این زمینه با ما مشارکت دارند. دانش‌منش گفت: احداث مجتمع کارآفرینی و نوآفرینی واحد استانی در جوار ساختمان مرکزی از دیگر اقدامات ما محسوب می‌شود که تاکنون دو دوره موفق در این مجتمع به عنوان یک شتاب دهنده برای ایده‌پردازها برگزار شده است.وی در پایان با اشاره به اینکه اساتید از طریق فراخوان جذب می‌شوند، اظهار کرد: بیش از یکصد استاد مهرماه اضافه می‌شوند و تاکنون ۹۰۰ استاد در استان داریم و فراخوان ۱۴۰۱ هم به زودی اعلام می‌شود. در همین تابستان هم فراخوان ۱۴۰۱ را داریم که بر اساس نیازسنجی‌ها از اساتید خبره و تحصیل‌کرده استفاده 
خواهیم کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی