[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

ضریب اشغال تخت‌های بستری افزایش یافت، روزنامه شیراز نوین

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خفر گفت: بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) خفر در مسیر توسعه است و ضریب اشغال تخت‌های بستری هم‌اکنون از ۱۸ به ۴۸ درصد رسیده است. دکتر فرهاد فردوسی روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، با اشاره به اینکه یکی از اهدافی که در حوزه بهداشت و درمان در اولویت قرار دارد رضایتمندی بیماران و ارائه خدمات مطلوب به آنهاست، افزود: در یک سال گذشته اقداماتی مؤثر در حوزه بهداشت و درمان شهرستان خفر صورت گرفته است که باعث شده ضریب اشغال تخت‌های بیمارستان از ۱۸ به ۴۸ درصد برسد و بیماران از رفتن به سایر مراکز درمانی بی‌نیاز شوند. مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خفر با اشاره به اقدامات انجام شده در یک سال گذشته در جهت توسعه بیمارستان خفر در تمام حوزه‌ها گفت: راه اندازی بخش سی سی یو با ۴ تخت، شروع به ساخت درمانگاه تخصصی با همت خیران، زیرسازی محوطه بیمارستان، احداث محل فرود هوایی با همت خیران، تکمیل و تجهیز اقامتگاه پزشکان، راه‌اندازی سیستم پکس، مدیریت نیروی انسانی، اضافه شدن آمبولانس و... از اقداماتی بود که در یک سال گذشته انجام شده است. به گفته وی، افزایش رشته‌های تخصصی پزشکان از ۴ رشته به ۱۱ رشته و فعالیت ۲۰ متخصص و فوق تخصص در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) خفر موجب شده که ضریب اشغال تخت افزایش یابد. در شش ماه دوم ۱۴۰۰ خدمات پاراکلینیک در بخش اورژانس از ۳۰هزار به ۳۷هزار رسیده است. مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خفر بیان کرد: کاهش کسورات بیمه از ۸ درصد به ۱/۴ درصد و پرداخت استردادهای یک ساله در کمتر از یک هفته از اقداماتی بود که باعث رضایت بیماران شد.
فردوسی با اشاره به کاهش هزینه‌های بیمارستان در یک سال گذشته گفت: مدیریت هزینه‌های انرژی، اقداماتی که در داروخانه و همین طور سایر قسمت‌ها مانند نیروی انسانی صورت پذیرفت، منجر شد که ماهانه بالغ بر ۱۰۰میلیون تومان صرفه جویی شود.
وی ادامه داد: از دیگر اقدامات مؤثر در کاهش هزینه‌ها، ارجاع نمونه‌های خاص آزمایشگاهی به دیگر آزمایشگاه‌های دانشگاه و استفاده از ظرفیت‌های آن‌ها بود. به گفته مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خفر، نظارت بر هزینه‌های اقلام مصرفی بیمارستان در شش ماه دوم سال ۱۴۰۰، باعث شد که ۴۰میلیون تومان کمتر از ۶ماهه اول صرفه‌جویی شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی