[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

کمبود آرد نداریم ، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کارگروه اقتصادی تنظیم بازار استان فارس گفت: هیچ نانوایی در استان به بهانه نبود آرد اجازه تعطیلی ندارد و حتی اگر کمبود آرد دارند، باید اعلام کنند تا توسط اداره کل غله استان، آرد موردنیاز آنها تأمین شود.
محسن ربانی زاده، دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: نانوایی‌ها با توجه به ارتباط زیاد مردم با آنها دارای حساسیت زیادی هستند و نظارت بر آنها نیز با دقت دنبال می‌شود.
به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع، بخش‌نامه‌ای مبنی بر لزوم رعایت ساعت پخت از سوی نانوایی‌ها صادر شده و همچنین تأکید شده که نانوایی‌ها حق تعطیلی خارج از نوبت 
نیز ندارند.
او اظهار داشت: بر اساس تصمیم جدید، در کلان‌شهر شیراز، ساعت شروع فعالیت نانوایی‌ها که قبلاً چهار و ۳۰ دقیقه صبح بود، به پنج و ۳۰ دقیقه افزایش یافته و ساعت اتمام فعالیت آنها نیز از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه به ۲۱ و ۳۰ دقیقه تغییر پیدا کرده است.
ربانی زاده گفت: به ۳۳ نانوایی نیز به شکل مشخص اعلام شده که یک شیفت اضافه پخت کنند و آرد مورد نیاز آنها نیز تأمین 
خواهد شد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس افزود: نانوایی‌ها شرایط را در نظر بگیرند؛ چراکه بسیاری از شهروندانی که قبلاً نان فانتزی مصرف می‌کرده‌اند، به سمت استفاده از نان سنتی آمده اند و همین مسئله باعث افزایش تقاضا شده است.
ربانی زاده گفت: همچنین کارتخوان‌های جدیدی که در نانوایی‌ها نصب شده ممکن است اندکی باعث طولانی شدن صف نانوایی‌ها شود و لذا قبلاً اعلام کرده ایم که نانوایی‌ها نباید به شکل انحصاری فقط از این کارتخوان‌های هوشمند استفاده کنند، بلکه کارتخوان‌های دیگر بانک‌ها نیز باید در دسترس شهروندان باشد تا از آنها نیز استفاده شود.
وی گفت: سیستم هوشمند گندم از مزرعه تا تبدیل شدن به نان و رسیدن به سفره مردم حتماً پیگیری خواهد شد تا آرد موردنیاز مردم سر از جای دیگری درنیاورد و در روند تأمین نان مردم با مشکل مواجه نشویم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی تا ۱۵ تیرماه گفت: بخش‌نامه‌ای در جهت چگونگی وصول مالیات مربوط به سال ۱۴۰۰ صادر شده که مدیرکل امور مالیاتی استان در بین کسبه حضور یافته و شفاف سازی کردند و ایراداتی هم که بوده، برطرف شده است.
ربانی زاده گفت: باید در این اموری که ابلاغ می‌شود بازخوردها بررسی شود و اگر مسائلی که مطرح می‌شود بحق باشد، برای اصلاح آنها اقدام شود.
وی ادامه داد: در خصوص برخی ضرایب تعیین مالیات نیز بازنگری صورت گرفته و ابلاغ شده است و بررسی‌ها نشان می‌دهد که این اقدام رضایتمندی کسبه را نیز به دنبال داشته است.
سخنگوی کارگروه اقتصادی تنظیم بازار استان فارس گفت: با توجه به افزایش غیرمعمول قیمت در برخی اقلام، دستگاه‌های نظارتی ورود کردند و در همین ارتباط پنج‌هزار و ۳۰۰ پرونده تخلف 
تشکیل شد.
ربانی زاده افزود: در راستای اصلاح اقتصادی سه اصل تأمین، توزیع عادلانه و نظارت را در نظر گرفتیم و سه گروه کالایی را نیز معرفی کردیم که گروه اول کالاهایی بود که دولت برای آنها سقف قیمت تعیین کرده بود، گروه دوم کالاهای تأثیرپذیر از گروه اول بود و گروه سوم نیز کالاهایی که ارتباطی با طرح تحول اقتصادی نداشت، اما تأثیرپذیر از تغییر قیمت‌های عمومی بودند.
وی ادامه داد: انتظار داریم که کسبه و صنوف که خودشان جزئی از مردم هستند، در این دوره گذار همکاری کنند تا اجحافی در حق مردم نشود و به اهداف موردنظر نیز دست یابیم و آرامش مدنظر بر بازار حاکم شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، در خصوص وضعیت اجاره بها نیز گفت: بر اساس مصوبه اخیر سران قوا، سقف اجاره بها در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای یک‌میلیون نفر جمعیت از جمله شیراز حداکثر ۲۰ درصد تعیین شده است.
ربانی زاده افزود: بحث اجاره مسکن از جمله مواردی است که حساسیت زیادی دارد و این موضوع دغدغه استاندار فارس و اعضای کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار استان نیز است و برای سامان‌دهی این بخش تاکنون اقداماتی انجام شده است.
وی ادامه داد: در همین راستا، جلساتی با اتحادیه املاک داشته‌ایم تا بتوان این مسئله را به خوبی مدیریت کرد.
او اظهار داشت: در شرایط فعلی، همراهی و مساعدت می‌تواند بسیار مؤثر باشد و همه باید به عنوان اعضای یک جامعه با هم همکاری کنیم تا مشکلاتی را که در بحث افزایش قیمت‌ها از جمله اجاره بهای مسکن وجود دارد، پشت سر بگذاریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی