[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

کشف ۱۰ تن مخدر در سه ماه، روزنامه شیراز نوین

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: از ابتدای امسال تاکنون در استان ۱۰ تن انواع مواد مخدر در این استان کشف شده و در این ارتباط بیش از ۲هزار و ۶۰۰ قاچاقچی و خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، سید موسی حسینی روز سه شنبه در آستانه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر (26 ژوئن) در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: سال گذشته نیز در استان فارس ۵۷ تن انواع مواد مخدر کشف شد که این میزان کشفیات نسبت به سال‌های گذشته بی سابقه است.
وی ضمن تأکید بر لزوم جدی گرفتن بحث مبارزه با تولید و عرضه مواد مخدر صنعتی افزود: رواج مخدرهای صنعتی با توجه به آسیب‌های جبران ناپذیر آن باید به عنوان یک معضل با جدیت دنبال شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، در خصوص جمع آوری معتادان متجاهر نیز گفت: اگر این افراد را افراد آسیب دیده خطاب کنیم و تحت درمان قرار دهیم و پیشگیری خانوادگی و اجتماعی را در اولویت قرار دهیم، می‌توانیم به نتایج خوبی دست یابیم. حسینی افزود: از دی ماه سال گذشته طرح جمع آوری معتادان متجاهر را با همکاری دستگاه‌های قضایی، انتظامی و امنیتی در دستور کار قرار دادیم و افزون بر پنج‌هزار نفر را در کمپ ماده ۱۶ و کمپ‌های فرعی سامان‌دهی کردیم.
او اظهار داشت: سیاست جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در فارس سامان‌دهی متجاهرین به شکل سازمان‌دهی شده و ایجاد کارگاه‌های کارآفرینی است. وی افزود: ما کارآفرینانی در استان در حوزه ایجاد کارگاه‌ها داریم که از ظرفیت آنها استفاده می‌کنیم و تداوم این مهم در کنار تقویت سمن‌های فعال در این حوزه از جمله برنامه‌های ما در سال جاری خواهد بود.
حسینی گفت: هدف ما این است که بعد از بهبودی این آسیب دیدگاه کارگاه‌هایی ایجاد کنیم تا علاوه بر ایجاد اشتغال، زمینه کسب درآمد و امرار معاش برای آنها فراهم شود تا دوباره در دام اعتیاد 
گرفتار نشوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی