[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

دلال باید از فرایند بازار حذف شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز بر حذف واسطه‌ها در راستای ارائه قیمت‌های حداقلی در بازارچه‌های این کلان‌شهر 
تأکید کرد.
مسعود زارعی در حاشیه بازدید از بازارچه‌های در اختیار شهرداری شیراز، به خبرنگاران گفت: با توجه به سامان‌دهی بازارچه‌های سطح‌ شهر و تنوع بازارچه‌ها به شکل موضوعی، این ضرورت وجود داشت تا پیش از ارائه طرح مجدد در کمیسیون خدمات شهری، بازدیدی میدانی از انواع بازارچه‌های در سطح شهر که به صورت روزانه فعالیت دارند، انجام شود. او اظهار کرد: با توجه به طرح مصوب شده در خصوص فعالیت این بازارچه‌های ۲۲گانه مقرر شده که محصولات گواهی شده مورد تأیید دانشگاه علوم پزشکی و با نظارت و همکاری جهاد کشاورزی با قیمت و کیفیت مناسب ارائه شود. 
زارعی بیان کرد: در این خصوص نیاز است تا حذف واسطه‌ها در راستای ارائه قیمت‌های حداقلی انجام شود و متأسفانه این اقدام با توجه به شروع فعالیت یک‌ساله این بازارچه‌ها از سال گذشته تاکنون محقق نشده است. لذا با توجه به اینکه اصلاحیه‌ها در غالب یک لایحه از سوی شهرداری ارجاع می‌شود، نیاز است تا بررسی‌هایی در این زمینه انجام شود. او خاطرنشان کرد: در بازارچه‌های مشارکتی که شهرداری فضا را به صورت مزایده‌ای در اختیار بخش خصوصی قرار داده است، در بررسی از این بازارچه‌ها شاهد بودیم که بخش خصوصی اختیار تام دارد و نسبت به وظایف خود آگاه است و از یک انسجام و کیفیت قابل قبولی برخوردار است. رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز گفت: از سوی دیگر اگر مقرر باشد شهرداری یک مطالبه گری داشته باشد، باید در تعدیل قیمت‌ها از این ظرفیت استفاده کند که در کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری این موضوع با حضور نمایندگان بررسی و رسیدگی به بازارچه‌ها و تعیین تکلیف آنها انجام می‌شود. زارعی اضافه کرد: در بررسی انجام شده از بخش خصوصی و رقبای مربوط به این بازارچه‌ها مقرر شد تا این مجموعه تنوع بازاری روزانه را به ویژه در موضوع میوه و تره بار داشته باشد و بلافاصله بعد از تصویب لایحه شهرداری در راستای سامان‌دهی بتوانیم این موضوع را در کمیسیون به شکل جدی تعیین تکلیف کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی