[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۹
  • دوره جدید

رئیس جهاددانشگاهی فارس: عدالت محوری و کارآمدی ویژگی آموزش‌های جهاددانشگاهی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس با بیان اینکه آموزش یکی از اصلی‌ترین وظایف این نهاد به شمار می‌رود، عدالت محوری و کارآمدی را از شاخصه‌های مهم در فعالیت‌های آموزشی جهاددانشگاهی دانست.
دکتر مظاهر بابایی در حاشیه برپایی نمایشگاه «آموزش» که همزمان با نمایشگاه «تولید ایرانی؛ دانش‌بنیان» در محل دائمی ‌نمایشگاه‌های فارس در شیراز برپا شده است، با یادآوری اینکه جهاددانشگاهی آموزش‌های کوتاه مدت و عالی را در دستور کار دارد، گفت: این نهاد در زمینه آموزش عالی، با ایجاد مراکز علمی‌کاربردی زمینه تحصیل در فضایی مناسب، با کیفیت و مطلوب را برای علاقه‌مندان در ۲۵ رشته فراهم کرده است.
بابایی اضافه کرد: در بحث آموزش‌های کوتاه مدت و مهارتی، جهاددانشگاهی گسترده‌ترین شبکه را در کشور ایجاد و زمینه آموزش بیش از یک میلیون نفر در هر سال و در رشته‌های مختلف و متنوع را فراهم کرده است.
رئیس جهاددانشگاهی استان فارس، با اشاره به بیش از چهاردهه سابقه این نهاد در زمینه فعالیت‌های آموزشی، گفت: از مزایای مراکز آموزش کوتاه مدت، تعریف رشته و نوع آموزش براساس نیاز بازار و جامعه بوده است.
او با اشاره به برگزاری دوره آموزشی مشاغل خانگی توسط جهاددانشگاهی، گفت: سال گذشته در استان فارس بیش از ۳ هزار نفر از این آموزش‌ها استفاده کرده و در یک اکوسیستم کامل وارد بازار کار شدند. امسال هم امیدوار هستیم که ظرفیت برای حدود ۱۵۰۰ نفر ایجاد شود.
بابایی با بیان اینکه، جهاددانشگاهی از دیرباز تاکنون بحث آموزش‌های مجازی را در کنار آموزش‌های حضوری دنبال کرده است، گفت: این نهاد تلاش کرده با ایجاد دسترسی برای متقاضیان آموزش‌های کوتاه مدت در دورترین نقاط، عدالت محوری را در این زمینه به عنوان یک شاخصه مهم، مد نظر داشته باشد.
این مقام مسئول گفت: اکنون جهاددانشگاهی فارس با ایجاد مراکز آموزشی در ۱۵ نقطه استان، بستری مناسب برای متقاضیان دوره‌های مهارتی کوتاه مدت را فراهم و این امکان را ایجاد کرده است که افراد با طی این دوره‌ها، به بازار کار وارد شده و مشغول به کار شوند.
بابایی در بیان توجه به نیازسنجی و روزآمد بودن فعالیت‌های آموزشی، گفت: جهاددانشگاهی فارس با توجه به اهمیت جهادتبیین و گسترش فعالیت‌ها در فضای مجازی و ظرفیت‌های این حوزه، با همکاری سازمان فضای مجازی سپاه، اقدام به راه‌اندازی مرکز سواد کرده است.
رئیس جهاددانشگاهی استان فارس گفت: این مرکز بستری مناسب برای فراگیری تمام آموزش‌های مرتبط با سواد رسانه و فضای مجازی را به فراگیران ارائه خواهد داد تا علاوه بر ارتقاء دانش و آگاهی افراد، امکانی برای کسب و کارهای نو و دانش بنیان در این حوزه ایجاد کرده باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی