[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

زمین مسکونی تأمین شد ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: تاکنون حدود سه هزار هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان تأمین شده است.
محمود رضا طالبان، چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: از این میزان فرایند تصویب یک هزار و ۳۰۰ هکتار آن طی شده و تحویل کارگزاران ساخت از جمله بنیاد مسکن شده است.
به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: یک هزار و ۷۰۰ هکتار دیگر نیز در صف بررسی توسط شورای عالی معماری و شهرسازی قرار دارد.
او اظهار داشت: هم اینک ساخت ۱۰ هزار و ۴۰ واحد در شهر صدرا، ۶۴۸ واحد در شهر شیراز (میانرود، سهل آباد، سلطان آباد) و یک هزار و ۷۰۰ واحد نیز در شهرهای جهرم، کازرون و مرودشت آغاز شده است و پیشرفت فیزیکی آن‌ها از صفر تا ۱۵ درصد است.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس تصریح کرد: در مجموع ۴۱۷ هزار متقاضی مسکن در استان در قالب دو طرح اقدام ملی و نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که پس از پالایش، ۱۳۰ هزار نفر حائز دریافت مسکن شناخته شدند.
طالبان گفت: از مجموع ۱۳۰ هزار واحد مسکن که برای متقاضیان ساخته خواهد شد، ۳۰ هزار واحد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، ۳۰ هزار واحد در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و ۷۰ هزار واحد نیز در شهر شیراز و صدرا احداث می‌شود.
وی بیان کرد: سیاست وزارت راه و شهرسازی بر این است که در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر واحدهای مسکونی در ۲ طبقه و ۲ واحد، در شهرهای بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار نفر در ۲ طبقه و چهار واحد و در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر در چهار طبقه ساخته شود که در شیراز ممکن است تا ۶ و هشت طبقه نیز می‌توان تعریف کرد.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده از سال ۹۶ تا سال ۱۴۰۰ سالانه به طور میانگین ۱۰۵ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در استان ساخته شده که بنا داریم امسال این عدد را به ۲۰۰ کیلومتر برسانیم.
طالبان افزود: هم اینک در ۱۸ محور به طول ۲۰۶ کیلومتر که بیشتر شامل راه اصلی و بزرگراه است فعالیت‌ها ادامه دارد و در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز تا پایان سال مالی امسال (تیرماه ۱۴۰۲) این پروژه‌ها را آماده بهره‌برداری خواهیم کرد.
وی ادامه داد: این پروژه‌ها شامل بزرگراه شیراز - فسا - داراب، بزرگراه جهرم - لار - بندرعباس، بزرگراه فسا - استهبان - نی‌ریز، بزرگراه شیراز - جهرم، بزرگراه مرودشت - درودزن، بزرگراه قدیم فسا - داراب، راه اصلی سورمق - اقلید - یاسوج، راه اصلی فسا - جهرم - قیر، راه اصلی زرقان - قلات - خان زنیان، راه اصلی اسفندآباد - صفاشهر، راه اصلی زرین دشت - دولت آباد، راه اصلی خرامه - نی‌ریز، راه اصلی کازرون - فراشبند، راه اصلی مرودشت - ارسنجان و راه اصلی بوانات - صفاشهر می‌شود.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس، در خصوص بحث نگهداری کمربندی شیراز گفت: از آنجا که ۸۵ درصد ترددهای این کمربندی درون شهری است و طی ۲۰ سال گذشته با مجوز مدیریت شهری سکونتگاه‌هایی در ضلع جنوبی کمربندی شکل گرفته، معتقدیم که این محور باید به شهرداری شیراز تحویل داده شود.
طالبان افزود: یکی از علل بالا بودن آمار حوادث ترافیکی این محور وجود ورودها و خروجی‌های متعدد است که معتقدیم باید تمام این ورودی‌ها و خروجی‌ها مسدود شود و در طول مسیر تقاطع‌های غیر هم‌سطح احداث شود.
وی افزود: هم اینک با پیگیری‌های انجام شده و حمایت استاندار فارس و چند تن از نمایندگان، موفق شدیم که مجوز ساخت ۲ تقاطع غیر هم‌سطح قائم و سفیر در کمربندی شیراز را بگیریم که به زودی ابلاغ خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی