[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۹
  • دوره جدید

دستگیری عامل برداشت ۵ میلیاردی به روش اسکیمر، روزنامه شیراز نوین

دستگیری عامل برداشت 5 میلیاردی به روش اسکیمر

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری فردی که با استفاده از دستگاه اسکیمر 260 کارت بانکی شهروندان را کپی و سپس خالی کرده بود خبر داد.
سرهنگ«حشمت سلیمانی» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر بیان كرد: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز و خالی شدن حساب بانکی آن‌ها، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: در بررسی‌های اولیه از تمامی شکات پرونده و اشتراک‌گیری ریز تراکنش‌های حساب‌های بانکی آنان مشخص گردید که تمامی این افراد پس از پرداخت هزینه پارکینگ خودرو خود در یکی از محلات شیراز كارت بانكی آنان از طریق دستگاه اسکیمر كپی و از حساب آنان به صورت غیر مجاز برداشت شده است. رئیس پلیس فتا استان ادامه داد: كارشناسان تحقیقات خود را آغاز و موفق شدند با اقدامات فنی و تخصصی متهم را شناسایی و وی را در یكی از محله‌های شیراز دستگیر كنند. سرهنگ سلیمانی با بیان اینكه متهم پس از مشاهده مدارک و مستندات پلیس به كلاهبرداری 5 میلیارد ریالی از 260 شهروند اقرار كرد، گفت: فرد متخلف برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.
این مقام سایبری به شهروندان توصیه کرد: به هنگام خرید از دست فروشان یا افرادی که دستگاه‌های کارت خوان دارند نسبت به عدم دستکاری و اتصال وسیله اضافه‌ به این دستگاه‌ها اطمینان حاصل کرده و ضمن خودداری از اعلام رمز به فروشنده عملیات پرداخت را شخصاً خودشان انجام دهند.
وی از شهروندان خواست هشدار‌های پلیس را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir (بخش فوریت سایبری) اطلاع‌رسانی کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی