[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۷
  • دوره جدید

نقش رسانه در جهاد تبیین کلیدی است، روزنامه شیراز نوین

حاج آقا محمودی‌زاده مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر استان فارس در جمع شورای بسیج رسانه استان فارس در پاتوق تبیین گفت: رسانه در زندگی اجتماعی انسان جایگاه ویژه دارد و زیباترین دلیل اهمیت رسانه وجود قرآن کریم به عنوان رسانه مکتوب پیامبر اسلام است و رسانه نقش هدایتی جامعه بشری را ‌ایفا می‌کند.
او ادامه داد: سایر انبیای الهی در رابطه خود با مردم رابطه رسانه‌ای داشته‌اند و کتاب‌های انبیا یک رسانه بوده و قرآن بیش از 1400 سال یک رسانه اثرگذار محسوب می‌شود.
محمودی‌زاده تأکید کرد: از نقش رسانه نمی‌توان چشم‌پوشی کرد و امروزه ابزارهای رسانه‌ای و فضای نشر وسیع و سریع و سهل الوصول شده است و در نظام اسلامی ‌ما به رسانه نگاه ویژه و ‌ایدئال می‌شود و در افق نگاه ویژه ما به نظام، رسانه نقش ویژه می‌تواند ‌ایفا کند و در جهاد تبیین مورد تأکید مقام معظم رهبری رسانه مهم است.
او افزود: نقش رسانه در جهاد تبیین کلیدی است و به ابزار مختلف بیانگری می‌پردازد و در ‌این میان بسیج رسانه به عنوان رسانه انقلابی نقش ویژه دارد.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر استان فارس اضافه کرد: در بسیج رسانه جایگاه مهمی ‌بر اساس نگاه مقام معظم رهبری در افق انقلاب اسلامی ‌وجود دارد و بسیج رسانه باید برای کسب نتیجه بر محورهای علم، عمل، توجه به حب و بغض فی الله و با محوریت خدای متعال، حقیقت محوری، مصلحت اندیشی و ... متمرکز شود و ‌این محورها مورد تأکید امام علی (ع) نیز هستند.
او تصریح کرد: ارتباط مؤثر دولت‌ها با رسانه‌ها برای ‌ایجاد ارتباطات مردمی ‌مهم است و در بخش مطالبه‌گری، رسانه جایگاه ویژه دارد و می‌تواند فضای مطالبه‌گری را با حلقه وصل بین مسئولان و مطالبه‌گران، فضا را تلطیف کند و در جایگاه درستی قرار دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی