[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۹
  • دوره جدید

استقبال عشایر فارس از پیکر ۳۲ شهید تازه تفحص‌شده ، روزنامه شیراز نوین

سردار «باقرزاده» گفت: پیکر‌های مطهر ۳۲ شهید دوران دفاع مقدس که به تازگی تفحص شده‌اند، با استقبال عشایر ‌ایل قشقایی استان فارس به نمایندگی از ملت ‌ایران وارد کشورمان خواهند شد.
سرتیپ پاسدار «سیدمحمد باقرزاده» فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیرو‌های مسلح، دیروز (چهارشنبه) با بیان‌ اینکه هم‌زمان با ورود پیکر‌های مطهر ۳۲ شهید دوران دفاع مقدس به کشورمان در نهم تیر مصادف با سالروز شهادت امام جواد (ع) به کشور، عشایر‌ایل قشقایی به نمایندگی از مردم کشورمان به استقبال ‌این شهیدان والامقام خواهند رفت، اظهار داشت: ‌این شهدا مربوط به عملیات‌های خیبر، بدر، کربلای ۵، والفجر مقدماتی، تک دشمن در سال ۱۳۶۷ و مناطق عملیاتی فکه، شرق دجله و شلمچه هستند.
وی افزود: ‌این تعداد شهدا، مربوط به عملیات تفحص تا روز چهارشنبه (اول تیر) است و چنانچه تا نهم تیر به آمار تعداد شهدای تفحص‌شده افزوده شود، به ‌این شهدا ملحق خواهند شد.
ایل بزرگ قشقایی که مرکزیت آن در استان فارس است، نزدیک به سه هزار شهید تقدیم انقلاب و نظام کرده که از ‌این تعداد حدود هزار و ۵۰۰ شهید سهم استان فارس است.
این مراسم استقبال با حضور مردم ‌ایل قشقایی به‌نوعی پیش مقدمه‌ای برای برگزاری اولین یادواره سه هزار شهید، امیر و سرداران ‌ایل قشقایی است که ششم مرداد به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی