[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۹
  • دوره جدید

تولید با محوریت دانش‌بنیان‌ها دنبال شود ، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: مدیران باید در جنبه‌های مختلف تولید از جمله تولید محصولات کشاورزی، دامداری و صنایع دستی با محوریت دانش‌بنیان‌ها حرکت کنند.
به گزارش خبرنگار‌ ایرنا، اسماعیل محبی‌پور شامگاه سه‌شنبه در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه «تولید‌ایرانی، دانش بنیان» اظهار کرد: نمایشگاه تولید ‌ایرانی محل برون‌داد چیزی هست که امروز کشور به آن نیاز دارد. وی با اشاره به شعار سال گفت: رهبر معظم انقلاب امسال را با سه عبارت بسیار مهم و اساسی«تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری کردند و فلسفه برگزاری چنین نمایشگاهی و حضور ما در ‌این نمایشگاه محقق کردن ‌این شعار است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اضافه کرد: عبارت تولید و اشتغال بارها در کنار هم استفاده می‌شود اما آنچه که امروز در مسیر توسعه نیاز است ‌این است که تولیدات ما در عرصه رقابت‌های بسیار نزدیک اقتصاد جهانی باید بر مبنای دانش روز و آینده پژوهشی حرکت کند در غیر ‌این صورت از قافله توسعه اقتصادی جهان عقب خواهیم ماند. محبی‌پور ادامه داد: عبارت دانش بنیان به‌ این معناست که به دنبال اقتصادی هستیم که بر مبنای دانش و به دنبال دانش به کشور کمک کند، تولید ثروت کند و ما را در مسیر توسعه قرار دهد، لذا پیوند بین صنعت و دانشگاه، پیوند بین تولید و دانشگاه که سال‌ها به دنبال آن بودیم ضروری است. وی ابراز کرد: جای بسی خوشحالی است که نخستین نمایشگاه بر مبنای ارتباط بین صنعت و دانش شکل گرفته و امیدواریم مدیران هم در سایر جنبه‌های تولید از جمله تولید محصولات کشاورزی، دامداری و صنایع دستی هم با محوریت دانش‌بنیان‌ها حرکت خود را ادامه دهند. محبی‌پور عنوان کرد: در ‌این فضا شرکت‌های دانش‌بنیان در کنار صنایع بزرگ و مهم استان قرار گرفتند.‌ این آشنایی و ارتباط قطعاً مورد خواست و حمایت دولت است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اظهار داشت: امیدواریم اهداف موردنظرمان در سال جدید محقق شود و شاهد شناخت بیشتر از اثر دانش‌بنیان‌ها بر اقتصاد کشور و حل کردن موضوعات و مشکلات ارتباط بین تولیدکنندگان و عرضه دانش و پژوهش باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی