[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۹
  • دوره جدید

فناوری‌های دانش بنیان به مزارع می‌روند، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از توافق برای تسهیل استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در واحدهای تولیدی بخش کشاورزی ‌این استان خبر داد و گفت: در برخی از واحدهای تولیدی، فناوری‌هایی که شرکت‌های دانش بنیان دارند را پیاده سازی خواهیم کرد.
به گزارش روابط عمومی‌ سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مجتبی دهقان‌پور در حاشیه افتتاح اولین نمایشگاه «تولید ‌ایرانی دانش بنیان» تصریح کرد: پیاده سازی طرح‌های دانش بنیان با مشارکت بهره‌برداران و صاحبان شرکت‌های دانش بنیان انجام و خروجی‌های آن را به عنوان یک الگوی نمونه ترویجی در اختیار سایر ذی‌نفعان قرار می‌دهیم. ‌این مقام مسئول با بیان ‌اینکه در ‌این طرح اگر فناوری‌ها دارای‌ ایراداتی بود در عرصه تولیدی مشخص می‌شود و می‌توانیم ‌ایرادات و مسائلی که مرتبط با آن فناوری هست را برطرف کنیم، افزود: یکی دیگر از حمایت‌هایی که انجام می‌شود ارائه تسهیلات در قالب تسهیلات ارزان قیمت است تا در نشر و اشاعه فناوری‌ها گام برداریم. دهقان‌پور با اعلام ‌اینکه شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند از تسهیلات مذکور استفاده کنند، اظهار کرد: از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی خواهش می‌کنم اگر با استفاده از تسهیلات می‌توانند حوزه کاری خود را گسترش دهند ما‌ این آمادگی را داریم و سعی خواهیم کرد تسهیل فرایند واگذاری تسهیلات را انجام دهیم. 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان ‌اینکه جلسات متعددی با شرکت‌های دانش بنیان حوزه کشاورزی برگزار شده است، اضافه کرد: در ‌این جلسات نیازهای بخش اجرا را مشخص کرده‌ایم و به تفکیک حوزه‌های تخصصی در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار داده شده است. 
او تأکید کرد: متناسب با نیازها و مسائلی که شرکت‌های دانش بنیان با آن مواجه بودند از جمله صدور مجوزهایی که با مشکلاتی مواجه بود یک توافق برای تسهیل فرایندها حاصل شده است و به یک اشتراک نظر رسیده‌ایم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی