[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

خروج از بن‌بست برجام ، روزنامه شیراز نوین

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه گفت‌وگوهای مفصل و عمیق و دقیقی را در خصوص مطالبات ایران با نماینده عالی سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا داشتیم، اظهار داشت: آمادگی داریم در روزهای آینده مذاکرات را از سر بگیریم و نفع اقتصادی ملت ایران برای دولت مهم است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با جوزف بورل نماینده عالی سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا در محل وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد. وزیر امور خارجه کشورمان و نماینده عالی سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا پس از این دیدار در نشست خبری مشترک حضور یافتند.
در ابتدای این نشست خبری امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما امروز گفت‌وگوهای طولانی اما مثبتی با اتحادیه اروپا داشتیم. حفظ و گسترش روابط با اتحادیه اروپا از اولویت‌های ما در پیگیری مناسبات با قاره اروپاست. وی ادامه داد: بحث تداوم مذاکرات ایران و طرف‌های دیگر برای لغو تحریم مورد برررسی قرار گرفت و آقای بورل از من پرسیدند که چگونه می‌توانیم از بن بست و توقفی که بعد از قطعنامه آژانس است، بیرون برویم. بنده گفتم که ایران همیشه از مسیر مذاکرات استقبال می‌کند. وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه گفت‌وگوهای مفصل و عمیق و دقیقی را در خصوص مطالبات ایران با نماینده عالی سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا داشتیم، اظهار داشت: آمادگی داریم در روزهای آینده مذاکرات را از سر بگیریم و نفع اقتصادی ملت ایران برای دولت مهم است.
وی تأکید کرد: امیدواریم به طور مشخص طرف آمریکایی این بار واقع‌بینانه برای رسیدن به توافق تعهدات خود را انجام دهد.
امیرعبداللهیان با بیان اینکه همچنین آقای بورل را در جریان گفت‌وگو با لاوروف قرار دادم، گفت: در موضوع افغانستان برای تشکیل دولت فراگیر با حضور همه اقوام تأکید کردیم. وظیفه خودم می‌دانم که به زلزله‌زدگان افغانستان تسلیت بگویم. ایران به کمک خود به زلزله‌زدگان در افغانستان ادامه می‌دهد. وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به بررسی اوضاع سوریه در نشست مشترک با نماینده عالی سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا گفت: درمورد موضوع سوریه باید لغو تحریم‌های یکجانبه در دستور کار قرار بگیرد و مردم سوریه باید در فضای امن و آرام تصمیم سیاسی خود را بگیرند و ما از مردم سوریه و دولت و ملت این کشور حمایت می‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی