[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

شناسایی اقلیم‌های اقتصادی ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: فرمانداران سراسر استان برای رفع مشکلات کشاورزی، دامداری، باغداری و مشکلات مربوط به آب به صورت جدی ورود پیدا کنند؛ زیرا بدون ورود جدی فرمانداران و مدیران ارشد هر شهرستان این موارد برطرف نخواهد شد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، محمدهادی ایمانیه شنبه در نشست هم اندیشی «توسعه سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی استان فارس» که با حضور فرمانداران این استان برگزار شد، با تأکید بر اینکه فرمانداران بر اساس میزان ورود در عرصه‌های کشاورزی رتبه بندی می‌شوند، تصریح کرد: فرمانداران باید در اسرع وقت شرایط اقلیمی، وضعیت کشاورزی و باغداری و دامداری شهرستان را شناسایی کنند.
به گفته وی، در گام بعدی باید مشکلات پنج تا ده سال گذشته عرصه‌های تولیدی کشاورزی با مشورت بهره برداران این بخش توسط فرمانداران احصا شود.
وی اظهار کرد: فرمانداران باید با تعامل سازنده، از بخش خصوصی در حل مشکلات کمک بگیرند.
وی با اشاره به اینکه فرمانداران برای حل مشکلات باید از قدرت تفکر و خلاقیت استفاده کنند، ابراز کرد: اصلاح الگوی کشت شهرستان با مشورت جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات یکی از اولویت‌های فرمانداران باشد.
استاندار فارس تأکید کرد: مسئله آبخیزداری باید یکی از مطالبات جدی همه فرمانداران این استان باشد.
ایمانیه با بیان اینکه جنگ آینده جهان در خصوص آب خواهد بود، از فرمانداران خواست تا در مدیریت کانال‌های آب کشاورزی و جلوگیری از هدررفت آب ورود کنند.
این مقام مسئول بیان کرد: توسعه احداث گلخانه‌ها، اجرای آبیاری تحت فشار، اصلاح الگوی بذر و اصلاح ژنتیک دام از دیگر مواردی است باید فرمانداران ورود پیدا کنند.
استاندار فارس با بیان اینکه باید از سرمایه‌گذارهای سالم محکم دفاع کنیم، گفت: استانداری، سازمان بازرسی و قوه قضائیه محکم در کنار خدمت گذاران مردم و خصوصاً سرمایه گذاران سالم هستند.
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی نیز با تأکید بر اینکه فارس در اجرای سامانه‌های نوین آبیاری جزو استان‌های پیشرو است، گفت: ۱۰ درصد از سامانه‌های نوین آبیاری کشور در این استان اجرا شده است.
فریبرز عباسی ابراز کرد: تاکنون بیش از ۲.۵میلیون هکتار از اراضی آبی کشور یعنی حدود ۳۴ درصد از کل اراضی به انواع سامانه‌های نوین آبیاری تجهیز شده است.
به گفته وی، در کنار توسعه سامانه‌های نوین آبیاری، بالغ بر یک‌میلیون هکتار تجهیز و نوسازی شبکه‌ها و روش‌های مدرن آبیاری اجرا 
شده است.
عباسی با بیان اینکه رویکردی که در طرح‌های آب و خاکی داریم ارتقای کیفی در کنار توسعه کمی است، تصریح کرد: در این راستا یکی از برنامه‌های اصلی که در یک سال اخیر به صورت جدی دنبال شد، توسعه روش‌های آبیاری با راندمان بالا مثل انواع روش‌های موضعی، ماشین‌های آبیاری و سایر روش‌هاست.
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی از پیش بینی تخصیص ۴۰۰میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی و بازسازی قنوات نیز سخن گفت و افزود: در بحث قنوات اعتباری بیش از سه برابر اعتبار سال گذشته برای استان فارس در نظر گرفته شده است.
عباسی اظهار کرد: استان فارس یکی از استان‌های مؤثر در تولید و امنیت غذایی کشور است. شهرستان اقلید نیز ظرفیت و پتانسیل‌های خوبی را برای تولید و افزایش تولید دارد. اقدامات خوبی انجام شده و امیدواریم با تلاش و زحمات همه اثربخشی این اقدامات بیشتر شود. رئیس منطقه ۳ سازمان بازرسی کل کشور نیز در این آیین گفت: در حمایت قاطع از سرمایه گذاری سالم در همه بخش‌ها خصوصاً بخش کشاورزی مصمم هستیم.
قاضی کاظم اکرمی با تأکید بر اینکه سرمایه‌گذار سالم سرباز خط مقدم است، اظهار کرد: خصوصاً در بخش کشاورزی که اشراف کامل دارید اگر خدای ناکرده اتفاق بیفتد، مال، سرمایه و آبروی فرد در خطر است.
بازرس کل استان فارس با بیان اینکه وظیفه شرعی و قانونی داریم که از سرمایه گذار و سرمایه گذاری سالم حمایت کنیم، افزود: ما در کنار شما هستیم. شما از سرمایه گذاری حمایت کنید و مطمئن باشید که بنده و همکارانم و دستگاه قضایی محکم در کنار شما ایستاده‌ایم.
اکرمی تصریح کرد: ما وظیفه داریم پشتیبان عزیزانی باشیم که با تلاش، سرمایه خود را در جهت رشد و تعالی این کشور هزینه می‌کنند.
رئیس منطقه ۳ سازمان بازرسی کل کشور اظهار کرد: در اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری، رئیس قوه قضائیه و هم در اجرای سیاست‌ها و دستورهای رئیس سازمان بازرسی کل کشور مصمم هستیم که از سرمایه گذاری سالم حمایت کنیم و این کار 
را می‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی