[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس: منابع بازآفرینی به فارس برگردد، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس گفت: منابع بازآفرینی استان به خود استان برگردد و اگر منابع استانی شود، امکان استفاده بهتری است و بازآفرینی نباید در جایگاه آخر باشد؛ بلکه باید در اولویت قرار گیرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، محمود رضایی در ستاد بازآفرینی شهری گفت: بافت‌های تاریخی، فرسوده و حاشیه‌نشینی استان فارس ۶هزار هکتار است و این میزان ۱۰ درصد کل مساحت محدوده‌های شهری را در ۱۲۰ شهر استان شامل می‌شود. او گفت: افزایش سرعت فرسودگی سبب شده که از بازآفرینی پیشی بگیرد و باید روز به روز بازآفرینی جدی‌تری دنبال شود. نظم‌دهی به بافت‌نشینی و قانونمندی تملک در حریم شهر‌ها باید رخ دهد تا بازآفرینی راحت‌تر انجام شود؛ همچنین پروژه‌های محرک توسعه در این مناطق تعریف شده و نیاز است که تقویت شود.
معاون عمرانی استاندار فارس گفت: نیاز است که به لحاظ اعتباری در زمینه بازآفرینی کمک شود؛ مردم هم باید به بازآفرینی کمک کنند و پروژه‌‌های محرک توسعه سرعت بگیرد. از طرفی ارائه تسهیلات هم نیاز به اصلاح ضوابط و مقررات دارد و باید فضای اجرایی در استان مهیا شود. رضایی گفت: در برخی از مناطقی که نهضت ملی با بازآفرینی تلفیق می‌شود، باید امتیازات بهتری داده شود و تسهیلات با نهضت ملی منطبق باشد. توسعه طرح ۵۷هکتاری حرم به ۳۶۰ هکتار نیز به بازآفرینی مناطق اطراف حرم کمک می‌کند.
معاون عمرانی استاندار فارس گفت: منابع بازآفرینی استان به خود استان برگردد و اگر منابع استانی شود، امکان استفاده بهتری است و بازآفرینی نباید در جایگاه آخر باشد؛ بلکه باید در اولویت قرار گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی