[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز: روزهای بدون فوتی در فارس ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا شنبه چهارم تیر ۱۴۰۱ اعلام کرد.
به گفته پاریزی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۱۵۸هزار و ۳۹۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۹هزار و ۲۹۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.
وی افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۷۶۷هزار و ۹۱۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷هزار و ۹۵۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۹۰هزار و ۴۷۹ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱هزار و ۳۳۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.
به گفته پاریزی، با بستری ۱۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۹۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او افزود: در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۳۶ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۲۱هزار و ۷۷ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
بر این اساس، مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به هشت‌میلیون و ۹۲هزار و ۵۵۸ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۲۰هزار و ۵۲۷ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۲۷هزار و ۵۷۸ دوز نوبت دوم و یک‌میلیون و ۵۴۴هزار و ۴۵۳ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی