[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

تأثیرات غذای تند روی سلامت و وضعیت بدن، روزنامه شیراز نوین

بعضی از افراد تندی را دوست دارند و خوردن غذاهای تند را ترجیح می‌دهند، اما بعد از خوردن غذاهای تند اتفاقاتی در بدن می‌افتد که بهتر است آن‌ها را بدانید.
به گزارش نمناک، بعضی از افراد عادت به خوردن غذا‌های تند دارند و هرگز نمی‌توانند یک غذای معمولیِ بدون چاشنی فلفل مصرف کنند اما سؤال این جا است؛ زمانی که ما غذای تند می‌خوریم، چه اتفاقی در بدنمان می‌افتد؟ در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک با ما همراه باشید تا به پاسخ این سؤال‌تان برسید.
احتمال سوزش معده (سر دل)
ممکن است که بعضی از افراد با خوردن غذای تند دچار سوزش معده شوند و یا رفلاکس معده در آن‌ها به وجود بیاید که علت آن هم برگشت اسید معده به سمت دهان است که باعث ایجاد حس سوزش در قسمت بالای سیستم گوارشی و قفسه سینه می‌شود.
احتمال کاهش وزن
بعضی از متخصصان بر این باور هستند که غذای تند می‌تواند عاملی برای کاهش وزن افراد چاق باشد و احتمال چاقی را کاهش دهد و همچنین کاهش اشتها را در افراد به وجود خواهد آورد که همه این‌ها راهی برای کاهش وزن و لاغری است.
از بین بردن آبریزش بینی (شاید)
خیلی از افراد بعد از این که غذای تند می‌خورند، آبریزش بینی‌شان برطرف می‌شود (بعضی از افراد هم بالعکس، بعد از خوردن غذای تند دچار آبریزش می‌شوند)؛ اگر شما هم جزو افرادی هستید که آبریزش بینی کلافه‌تان کرده، بهتر است که غذای تند بخورید.
افزایش طول عمر
خوردن غذا‌های گرم یا غذا‌های تند می‌تواند عاملی برای افزایش طول عمر باشد، زیرا خواص زیادی دارد؛ باکتری‌‌ها و التهابات را از بین می‌‌برد و دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی است که به سلامت بدن کمک می‌کند.
بهبود وضعیت لیپید یا چربی در بدن
غذای تند می‌تواند برای سلامت قلب مناسب و مفید باشد و اگر آن را استفاده کنید، باعث کاهش سطح کلسترول بد در بدن شده و خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا حد زیادی کاهش داده و وضعیت لیپید و چربی را در بدن متعادل می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی