[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

این خوراکی‌ها را مصرف کنید استرس‌تان برطرف می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرگروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: انتخاب یک سبک تغذیه متعادل و سالم یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در ارتباط با غذا و استرس باید به آن توجه کرد.
به گزارش بهداشت نیوز، نسرین علیزاده اظهار کرد: وقتی صحبت از غذا و استرس به میان می‌آید، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای بدن خود انجام دهید این است که یک سبک تغذیه متعادل و سالم را انتخاب کنید.
وی با بیان اینکه شرکت در فعالیت بدنی منظم نیز برای مدیریت استرس مفید است، تصریح کرد: متخصص تغذیه می‌تواند به شما کمک کند تا یک برنامه غذایی سالم فردی ایجاد کنید که شامل ترجیحات غذایی و اهداف خاصی برای فعالیت بدنی باشد. مدیرگروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: مطالعات اخیر بر روی مواد مغذی مورد نیاز مغز برای عملکرد طبیعی متمرکز شده است که می‌تواند شامل مواد مغذی مانند آنتی‌اکسیدان‌ها یا ویتامین‌های گروه B باشد. علیزاده افزود: از آنجایی که این مواد مغذی در یک الگوی غذایی سالم مهم هستند، بهترین راه برای دریافت آن‌ها از طریق غذاهایی است که می‌خورید. به عنوان مثال، میوه‌ها و سبزیجات حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها به همراه سایر مواد مغذی هستند که ممکن است برای ارتقای سلامت با هم کار کنند و بسیاری از غذاها انواع ویتامین‌های B را به طور طبیعی فراهم می‌کنند، از جمله غلات کامل، میوه‌ها، سبزیجات، محصولات لبنی، حبوبات و گوشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی