[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

برجام، شانه دلار را لرزاند ، روزنامه شیراز نوین

بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا، دیروز (یکشنبه) پس از انتشار خبر گشایش در مذاکرات، مراجعه فروشندگان ارز به بازار افزایش یافت؛ به طوری که در مقابل صرافی‌ها صف فروش شکل گرفته است. به گزارش ایرنا، بازار ارز همواره دستخوش تحولات سیاسی داخلی و منطقه است و اخبار منتشر شده در این خصوص موجب نوسان قیمت ارز در بازار می‌شود.
در کشور ما چند سالی است که اخبار مذاکرات مهم‌ترین عامل تغییر قیمت ارز است و هر بار که اخبار مثبتی از روند مذاکرات منتشر می‌شود، نرخ ارز کاهش می‌یابد و افرادی که ارز برای کسب سود بیشتر دلار خریداری کرده بودند، برای ممانعت از ضرر بیشتر اقدام به فروش دلار می‌کنند.
اظهارات «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا و همچنین «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری روز شنبه نشان داد که برآیند گفت‌وگوهای مفصل در تهران، مثبت بوده است.
بازار ارز به خبر مذاکرات احیای برجام واکنش نشان داد و دیروز فروشندگان ارز بیشتر شدند؛ به طوری که در مقابل صرافی‌ها صف فروش ایجاد شد.
بازخورد خبر آمادگی ایران برای ازسرگیری مذاکرات، سیگنال مثبتی به بازار داد و قیمت‌ها تا حدی کاهش یافت و دارندگان برای فروش ارز خود بلافاصله اقدام کردند.
بر اساس این گزارش، امروز هر دلار آمریکا در صرافی ملی ایران ۲۷هزار و ۷۳۳ تومان، یورو ۲۸هزار و ۶۶۹ تومان و درهم ۶هزار و ۸۸۹ تومان فروخته می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی