[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

ثبت دانش‌بنیان در کمتر از نیم روز، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس از کاهش زمان ثبت شرکت‌های دانش‌بنیان به کمتر از نیم روز خبر داد و گفت: از ابتدای امسال بالغ بر ۱۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان در این استان تأسیس شده و به ثبت رسیده است.
به گزارش شیرازنوین، سید مهدی هاشمی در نشست خبری افزود: در راستای شعار سال مبنی بر تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین، همه تمهیدات برای کاهش روند بوروکراسی و اداری در ثبت شرکت‌های دانش‌بنیان اندیشیده شده است و متقاضیان اکنون در نیم روز می‌توانند شرکت دانش‌بنیان را ثبت کنند.
وی اضافه کرد: توجه به تولید دانش‌بنیان یکی از الزامات برای روان سازی روند تولید است و ادارات ثبت در سراسر استان فارس شتاب بخشی به ثبت این شرکت‌ها را یک اولویت می‌دانند و برای کاهش مقررات دست و پاگیر در روند اداری ثبت این شرکت‌ها تلاش می‌کنند.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس در ادامه به سه مأموریت اداره ثبت اسناد و املاک اشاره و خاطرنشان کرد: ثبت شرکت‌ها، اجرای اسناد رسمی و ثبت صدور اسناد مالکیت حوزه مأموریتی این اداره کل را تشکیل می‌دهند که در سال گذشته بیش از ۲۳۲هزار سند مالکیت صادر شده است.
او اظهار داشت: بخشی از صدور سندها در راستای قانون سامان‌دهی و تولید مسکن بوده که با همکاری بنیاد مسکن برای شهرها و روستاهای دارای کمتر از ۲۵هزار نفر جمعیت اقدام شده که تاکنون نزدیک به ۱۰هزار سند مالکیت در این راستا صادر شده است.
هاشمی همچنین از صدور بیش از ۱۳هزار سند مالکیت دولتی طی سال گذشته خبر داد و گفت: علاوه بر این بیش از ۱۵۰۰ فقره سند مالکیت برای نیروهای مسلح صادر شده است و ۳هزار سند مالکیت در راستای قانون تعیین تکلیف اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی بوده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی