[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

پرش مرغ به کانال جدید ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: مرغ با بیش از نرخ مصوب نباید در بازار عرضه شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، محسن ربانی‌زاده در جلسه‌ کارگروه تنظیم بازار با موضوع مدیریت بازار مرغ و فروش آن در استان فارس، با اشاره به برخی از چالش‌ها و مشکلات تولیدکننده مرغ، افزود: قیمت مصوب ابلاغ شده با ارزیابی‌ها و بر اساس بررسی‌های دولت است که برای کنترل بازار اجازه فروش بیش از نرخ مصوب نمی‌دهیم. 
وی بیان کرد: فروشندگان مشتری مدار اقدام به قطعه بندی می‌کنند، در صورتی که الزامی برای این امر وجود ندارد. در توزیع مرغ باید سامان‌دهی از طریق مدیریت تولید و توزیع صورت بگیرد تا جلوی رانت گرفته شود. سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با تأکید بر مدیریت بازار تصریح کرد: در راستای مدیریت توزیع می‌توان علاوه بر دستگاه‌های نظارتی با استفاده از ظرفیت دیگر دستگاه‌ها اقداماتی را انجام داد که بازار نیز کنترل و مانع سوءاستفاده برخی از سودجویان شود. 
ربانی‌زاده افزود: قیمت فروش نهایی نیز نباید بیش از ۵۹هزار و ۸۰۰ تومان باشد که این امر باید موردتوجه ناظران و بازرسان باشد؛ جهاد کشاورزی، تعزیرات و صمت نظارت کنند تا مرغ بیش از این قیمت عرضه نشود. 
وی همچنین از درخواست جهت عرضه مرغ منجمد از وزارتخانه در صورت امکان خبر داد و گفت: این امر برای کنترل و مدیریت بازار و در صورت لزوم نسبت به نیاز بازار انجام خواهد شد. 
ربانی زاده تصریح کرد: چنانچه عدم عرضه مرغ از سوی تولیدکننده صورت گیرد، تعزیرات تحت عنوان تخلف امتناع از عرضه، پرونده تشکیل دهد و کشتارگاه‌ها فروش به صورت قطعه‌بندی شده تا اطلاع ثانویه حداکثر به میزان 10 درصد دارند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با تأکید بر اینکه کمبود مرغ در استان وجود ندارد، گفت: مدیریت بازار باید انجام شود تا مرغ به نرخ مصوب در اختیار مردم قرار بگیرد. هدف اصلی ما حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده می‌باشد.
ممنوعیت انجماد مرغ گرم توسط کشتارگاه و الزام به درج قیمت تمام‌شده روی بسته‌های مرغ عرضه‌شده، از دیگر مصوبات این کارگروه بود که ربانی‌زاده در پایان به آن اشاره کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی