[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

پیشگیری از اعتیاد، رسالتی همگانی است، روزنامه شیراز نوین

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: مقابله با اعتیاد نیازمند یک عزم همگانی است. 
به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، سید موسی حسینی در همایش روایت احرار (هسته‌های مردمی مقابله با اعتیاد) که به همت معاونت اجتماعی سپاه فجر فارس به مناسبت ایام سالروز جهانی و هفته مبارزه با مواد مخدر با حضور استاندار فارس، مسئولان استانی، اعضای این تشکل و جمعی از بهبودیافتگان از سراسر استان فارس در شیراز برگزار شد، بیان داشت: اعتیاد زمینه ساز بسیاری از مشکلات و مسائل اجتماعی است. 
وی با اشاره به صف‌آرایی همه جانبه جریان سلطه در مبتلا کردن جوامع به دام هزارتوی اعتیاد، افزود: استفاده از ظرفیت‌های مردمی و آموزش آنان برای رفتارهای علم‌محور، یکی از مهم‌ترین شیوه‌های مقابله با مواد مخدر در دنیاست که ما نیز باید از آن بهره لازم را ببریم. 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس استفاده از رویکرد اجتماعی در مبارزه با مواد مخدر را گامی مؤثر در پیشگیری از اعتیاد و معضلات ناشی از آن دانست و گفت: هسته‌های مردمی پیشگیری از اعتیاد می‌توانند در اجتماعات کوچک مثل محلات شهری- روستایی، محیط کسب و کار، محیط آموزشی و... در زمینه کاهش عوامل مخاطره آمیز و افزایش عوامل محافظت کننده از اعتیاد در اجتماع خویش فعالیت نمایند و از این طریق امکان گسترش برنامه‌های کاهش تقاضا در پوشش برنامه‌های کاربردی به طور عمیق‌تری فراهم می‌گردد. حسینی با قدردانی از اقدامات جمعیت احرار در راستای مقابله با اعتیاد، خاطرنشان کرد: یکی از شاخصه‌های فعالیت جمعیت احرار نگاه ویژه این جمعیت به حل مسائل مردم به وسیله خود مردم بوده است که می‌تواند به عنوان یک الگوی خوب در سطح استان و کشور مطرح شود. وی با تأکید بر اهمیت مسئله پیشگیری از اعتیاد، اظهار داشت: در حوزه آسیب‌ها و معضلات اجتماعی، مسئله پیشگیری یک نکته بسیار مهم است که باید از طریق آگاه سازی و اطلاع رسانی مبتنی بر اصول علمی مورد توجه آحاد جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان قرار بگیرد. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس در پایان سخنان خود گفت: هر یک از ما در برابر خودمان، فرزندانمان و اجتماعی که در آن زندگی می‌کنیم، مسئولیم؛ مسئولیم که زندگی سالم و مفیدی داشته باشیم و اجتماعمان را از مشکلات خانمان سوز و آسیب زننده‌ای همچون اعتیاد دور نگه داریم؛ بنابراین اهمیت و تلاش برای پیشگیری از اعتیاد را همچون وظیفه‌ای حیاتی برای خود و 
دیگران بشناسیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی