[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

دو سرمایه‌گذار پای میز مذاکره مسکن ملی آوردیم، قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) هم تعهداتی داده است ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به تعطیلی برخی اماکن در شیراز، ضمن بیان اینکه بداخلاقی در شهری که پایتخت فرهنگی است، پذیرفتنی و قابل تحمل نیست، تأکید کرد که با رفتارهایی که اعتقادات عمیق دینی را به سخره بگیرد، برخورد می‌شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، محمدهادی ایمانیه عصر دوشنبه ۶ تیرماه در یک کنفرانس خبری در خصوص تعطیلی برخی از مراکز فرهنگی و کتاب‌فروشی‌ها، گفت: این مراکز هم تخلفات ساخت و ساز و کاربری غیرمجاز و کمیسیون ماده 100 داشتند و هم مرتکب تخلفات فرهنگی شده بودند.
او تصریح کرد: چه بخواهیم، چه نخواهیم در کشوری به نام جمهوری اسلامی زندگی می‌کنیم و قابل قبول نیست که در یک فروشگاه کتاب، کشف حجاب شود؛ لذا تلفیق تخلفات مختلف موجب تعطیلی برخی مراکز شده است.
استاندار فارس ادامه داد: بنده تحمل نخواهم کرد در شهر پایتخت فرهنگی، عده‌ای بداخلاقی کنند و اعتقادات اکثریت قابل توجه مردم را به مسخره بگیرند.
ایمانیه در خصوص واگذار نشدن زمین در برخی شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس علی‌رغم داشتن ظرفیت، گفت: دوران دلال‌بازی در شهرک‌های صنعتی گذشته است و هرکجا زمین خالی باشد و واگذاری انجام نشود، رسانه‌ها اطلاع دهند.
او در پاسخ به سؤالی دیگر در خصوص مدیرعامل آبفای شیراز هم بیان کرد: اگرچه با بنده هماهنگ شده بود، اما پیش از آن طی صحبتی که با مدیر آبفای کشور داشتم، مقرر شده که قبل از ابقا یک سری نکات اعمال و انجام شود که زمان ابلاغ کامل اتفاق نیفتاده بود و امید است که مدنظر قرار گیرد.
استاندار فارس درباره دلیل شرکت نکردن در افتتاحیه کارخانه آزمایش هم گفت: با مدیر این شرکت شرط کرده بودیم که تا پایان خردادماه امسال باید ۱۰۰ نفر اشتغال جدید بیمه شده داشته باشد، اما متأسفانه ٤٠ نفر بیشتر تا تاریخ پیش‌بینی شده مشغول به کار نشده بودند و به دلیل اعتراض به عدم تعهد، در مراسم افتتاحیه شرکت نکردم و اعلام کردم که فرماندار هم شرکت نکند.
ایمانیه عنوان کرد: هم ما و هم قوه آمادگی داریم که اگر مدیر شرکت نمی‌خواهد یا نمی‌تواند به تعهدات خود عمل کند، کارخانه را به مزایده بگذاریم؛ سرمایه گذار هم آماده است اما در عین حال تلاش می‌کنیم که اگر خود مدیر شرکت به تعهدات عمل کند، نیازی به مزایده نباشد.
او در خصوص واگذاری کمربندی شیراز به شهرداری این کلان‌شهر هم گفت: چند ماه تلاش کردیم که توافقی بین شهرداری، راهداری و راه و شهرسازی ایجاد شود، اما نتیجه‌ای حاصل نشد. آخرین توافق ما که هر سه دستگاه امضا کرده بودند، به شورای شهر شیراز رفت و ١٤ ایراد به آن گرفته شد و نهایتاً تصمیم گرفته شد که کمربندی جنوب را به شهرداری واگذار کنیم و از این پس شهرداری مسئول اتفاقات کمربندی است.
استاندار فارس تأکید کرد: دنبال جدایی بین دستگاه‌های خدمت‌رسان نیستیم و راهداری هم قول داده هرچه از قبل نسبت به کمربندی تعهد داده را اجرایی کند. کمربندی شمال شیراز هم به راهداری واگذار شد.
ایمانیه به آخرین وضعیت طرح جهش ملی مسکن هم در فارس اشاره و بیان کرد: شاید کم لطفی شود نسبت به دوستانمان در مسکن و شهرسازی، اما عمیقاً از روند اجرای این طرح در فارس راضی نیستم. چند روز پیش گلایه‌ای جدی کردم و مدیرکل راه و شهرسازی آماری آورد که فارس هم رتبه با استان‌های بزرگ کشور است. از طرفی با استدلال مدیرکل راه و شهرسازی موافقیم و امیدواریم به موقع روند اجرای طرح پیش رود.
او ادامه داد: مرحله اول که احصای زمین در دو سال اول اجرای طرح است را طی کرده‌ایم و در مرحله انعقاد قرارداد هستیم. دو سرمایه گذار ۱۵ و ۷هزار واحدی هم پای میز مذاکره آمده‌اند.قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) نیز موافقت کرده که ساخت ۵۰هزار واحد را برعهده بگیرد که تفاهم‌نامه آن هم منعقد شده است.
استاندار فارس در خصوص آخرین وضعیت کارخانه آی‌تی‌آی هم بیان کرد: صاحبان کارخانه، سرمایه گذاری را پیدا کرده‌اند و مقرر شده بود که این هفته پولی به حساب دادگستری واریز کند که بخشی از مطالبات اولیه کارگران پرداخت شود تا پس از آن با رأی شورای داوری کار و قوه قضائیه، ملاک به روز شدن میزان کل پرداختی مشخص شود، اما تا امروز واریز نشده و قوه قضائیه هم آمادگی صدور حکم برای مزایده گذاشتن این کارخانه را دارد.
ایمانیه در خصوص کارخانه روغن نباتی هم گفت: توافقاتی با صاحبان کارخانه داشتیم که انصافاً طبق تعهدات پیش می‌روند.مجدداً خاک‌برداری کارخانه در منطقه ویژه را فعال کرده و مقرر شده ۲۰۰میلیارد تومان آورده خود را بیاورند و ما هم کمک کنیم که وام از بانک ملی بگیرند. پس از بهره برداری کارخانه جدید با ظرفیت تولید بیش از فعلی هم کمک خواهیم کرد تا زمین کارخانه فعلی را بفروشند و فاز سوم را در منطقه ویژه 
اجرایی کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی