[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

زمین، سد راه مسکن ملی ، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: جهش ساخت مسکن در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس در گرو تعیین تکلیف اراضی موجود در شهرهای بزرگ استان است که می‌بایست در شورای عالی شهرسازی و معماری مطرح شود و ضروری است که اراضی موجود در شهرهای بزرگ فارس ظرف یک هفته تعیین تکلیف شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، محمود رضایی کوچی روز دوشنبه در ارتباط ویدئو کنفرانسی با وزیر راه و شهرسازی در مورد شرایط اجرای طرح نهضت ملی مسکن در فارس، از اخذ تصمیمات استانی برای ٢٠٠هزار متقاضی در فارس خبر داد و گفت: برای تأمین زمین مورد نیاز اجرای این طرح در ١٢٠ شهر استان تدابیر لازم اندیشیده شده است.
وی گفت: یکی از مشکلات ما، محدود بودن اراضی در شهر شیراز و چند شهر بزرگ استان شامل جهرم، فسا، مرودشت، کازرون و نیز شهر صدرای شیراز است؛ برای اراضی موجود در شهرهای مذکور در استان تصمیماتی گرفته شده و شرایط آنها برای تصمیم گیری نهایی به شورای عالی شهرسازی و معماری ارجاع شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ادامه داد: یکی از اراضی مورد نظر که قابلیت ساخت بیش از ۶٠هزار واحد مسکونی را داراست، واقع در شهر صدراست که تعیین تکلیف این زمین و اراضی دیگر موجود در شهرهای بزرگ استان ضروری است.
رضایی با اشاره به اینکه در هر یک از شهرهای استان که متقاضی برای طرح نهضت ملی مسکن وجود داشته، مقدمات اجرای طرح آغاز شده است، گفت: در حال حاضر مشکل ما در شهرهای بزرگ است که علی رغم استقبال گسترده متقاضیان، موضوع تأمین زمین در آنها حل و تعیین تکلیف نشده است. وی از وزیر راه و شهرسازی، روشن شدن تکلیف اراضی موجود در شهرهای مذکور در شورای عالی شهرسازی و معماری ظرف یک هفته آینده را خواستار شد و عنوان کرد: درخواست ما این است که ظرف این مدت تصمیمات اخذشده در استان درمورد اراضی مذکور نهایی شود. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: در صورت تعیین تکلیف این اراضی، عملیات اجرای صدهزار واحد از طرح نهضت ملی مسکن در استان ظرف یک ماه آینده آغاز می‌شود که این شرایط جهش بزرگی در راستای اجرای این طرح و تأمین مسکن برای متقاضیان را سبب خواهد شد.
رضایی از آمادگی چندین قرارگاه ساخت مسکن و هلدینگ‌های معتبر در فارس برای ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: ورود عملی این هلدینگ‌ها و آغاز عملیات اجرایی ساخت مسکن، در گرو تعیین تکلیف اراضی مورد نیاز آنها، توسط شورای عالی شهرسازی و معماری است.
وی به همکاری شهرداری‌های استان برای صدور سریع پروانه ساخت واحد‌های طرح نهضت ملی مسکن اشاره و اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس نیز با اعمال تخفیف‌های مناسب برای اجرای هرچه بهتر و سریع‌تر این طرح همراه شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی