[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

رئیس هیئت پرورش اندام و بدن‌سازی استان فارس : هزینه تمام اعزام‌ها را هیئت پرداخت می‌کند، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
چندی پیش از هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام فارس توسط فدراسیون تقدیر به عمل آمد. رئیس هیئت فارس در ‌این باره می‌گوید: هر ساله با پایان سال، فدراسیون‌ها در تمام رشته‌ها هیئت‌های استانی را مورد ارزیابی قرار می‌دهند که به لطف خدا و زحمات همه همکاران بنده در هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام استان فارس و البته حمایت‌های همه جانبه اداره کل، برای چندمین بار در سال‌های اخیر توانستیم پس از تهران بهترین مقام را در کشور کسب کنیم.
محمدعلی فرهنگ مهر درباره فعالیت‌های اخیر ‌این هیئت گفت: به لطف خدا با مدیریت خوبی که دولت جدید در قضیه کرونا انجام داد،‌این بیماری منحوس تا حد زیادی کنترل شد و جامعه ورزش توانست یک نفس راحتی بکشد و فعالیت‌های خود را از سر بگیرد. هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام هم از ‌این قاعده مستثنی نبود. ما در سال 1401 تقویم ورزشی را با مسابقات پرس سینه قهرمانی استان و انتخاب نفرات برتر جهت حضور در مسابقات کشوری شروع کردیم و در نیم سال نخست، مسابقات مچ اندازی آقایان و بانوان را در تاریخ 17 تیر و 24 تیر خواهیم داشت. همچنین مسابقات فیتنس چلنج را در 24 تیرماه در خانه بسکتبال و در بخش آقایان برگزار می‌کنیم. در 21 تیرماه مسابقات پاورلیفتینگ را خواهیم داشت و سپس در شهریورماه مسابقات پرورش اندام قهرمانی استان را خواهیم داشت که‌ این رقابت‌ها، به منظور شناخت نفرات برتر برای حضور در اردوی تیم ملی در کرمان و رقابت‌های انتخابی تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی خواهد بود. فکر می‌کنم می‌توانم قول بدهم که حداقل سه سکوی تیم ملی را در جمع ملی پوشان از فارس داشته باشیم.
وی افزود: در کنار رقابت‌هایی که اشاره کردم، بحث دانش افزایی و ارتقاء سطح علمی‌جامعه بدن‌سازی و پرورش اندام برای ما بسیار حائز اهمیت است. کلاس داوری پاورلیفتینگ آقایان و بانوان را در دستور کار داریم که در ماه جاری کلاس آن‌ها را برگزار می‌کنیم. همین طور کلاس مربیگری و بدن‌سازی در 2 بخش آقایان و بانوان و مربیگری فیتنس هم در هر دو بخش، برگزار خواهد شد.
متولی هیئت بدن‌سازی فارس در خصوص مهرداد ظفری که توانست با کسب نخستین مدال جهانی تاریخ‌سازی کند، گفت: ما در تیم ملی اعزامی ‌به مسابقات جهانی آفریقای جنوبی، دو نماینده داشتیم. آقای مهرداد ظفری به عنوان ورزشکار و آقای مصطفی سلیمانی به عنوان مربی در کنار تیم حضور داشتند. مهرداد ظفری توانست برای اولین بار در مسابقات جهانی برای کشور مدال کسب کند که ‌این موفقیت در رشته پاورلیفتینگ کلاسیک رخ داد.ما در مسابقات آسیایی مدال‌های زیادی داشتیم اما در کلاس جهانی ‌این نخستین بار بود که یک ‌ایرانی موفق به کسب مدال می‌شد.
فرهنگ مهر درباره مسابقات جهانی پیش رو نیز گفت: مسابقات جهانی در آبان‌ماه برگزار می‌شود و تیم ملی هم با برنامه‌ریزی که فدراسیون انجام داده، در روزهای 18 تا 22  شهریور ماه نفرات ملی پوش انتخاب خواهد شد که ما هم تیم کامل استان فارس را با هزینه هیئت به مسابقات اعزام خواهیم کرد. ما در طول هفت سال گذشته تمام هزینه‌های اعزام به کلیه مسابقات کشوری را از منابع مالی هیئت پرداخت و تلاش کردیم با حمایت‌های همه جانبه، موجبات دلگرمی‌ و رشد و توسعه بیش از پیش‌ این ورزش را در استان فراهم کنیم. 
به گزارش شیراز نوین، در تاریخ 23 خردادماه بود که محمدعلی فرهنگ مهر، رئیس هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام استان فارس با حضور در فدراسیون با عبدالمهدی نصیرزاده ریاست فدراسیون دیدار و گفت‌وگو کرد. در جریان ‌این نشست، فرهنگ مهر و اسدپور رئیس و دبیر هیئت استان فارس گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته و برنامه‌های پیش روی ‌این استان ارائه کردند.
رئیس فدراسیون بدن‌سازی نیز با اشاره به افتخارآفرینی مهرداد ظفری و کسب مدال تاریخی توسط ‌این ورزشکار استان فارس در مسابقات جهانی پاورلیفتینگ و ضمن تمجید از عملکرد هیأت استان فارس، کسب مقام دوم هیئت‌های برتر کشور در جریان ارزیابی عملکرد استان‌ها را نشانه‌ای برای رشد و توسعه رشته‌های زیر مجموعه فدراسیون در ‌این استان عنوان کرد. در پایان ‌این نشست عبدالمهدی نصیرزاده با اهدای لوحی از زحمات محمدعلی فرهنگ مهر تقدیر و تشکر کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی