[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

صعود کوهنوردان کارگر کشور به قله ۳۶۰۹ متری کلار ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- گروه ورزش
به مناسبت گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر در استان چهار محال و بختیاری و شهرستان بروجن،  با هدف توسعه امر ورزش در جهت حفظ سلامتی کارگران در تاریخ یکم‌ الی دوم تیر ماه ۱۴۰۱صعود سراسری برگزار گردید. در ‌این برنامه استان‌های هرمزگان، فارس، مرکزی، خوزستان، قم، خراسان رضوی، کهکیلویه و بویراحمد، آذربایجان غربی، چهار محال و بختیاری شرکت نمودند و با مشارکت بالغ بر  ۱۰۰ کوهنورد کارگر کشور با  همراهی کوهنوردان استان میزبان ‌این صعود به‌خوبی برگزار شد.
علی سلطانی رئیس انجمن کوهنوردی کارگران فارس در مصاحبه با سرویس ورزشی روزنامه شیراز نوین درباره جزییات ‌این برنامه گفت: روز چهارشنبه یکم تیرماه مراسم پذیرش، افتتاحیه، جلسه توجیهی و هماهنگی صعود انجام شد. صبح روز پنجشنبه دوم تیرماه 1401 ساعت ۴ بیدار باش زده شد، سپس حرکت به سمت روستای پایین کوه و در ساعت ۶ بامداد کوهنوردان در یک ستون به طرف قله حرکت کردند. مسیر بسیار زیبا و دیدنی بود و کادر اجرایی و راهنمایان محلی با دقت زیاد تیم را ‌در مسیر هدایت می‌کردند. درصد زیادی از بانوان کوهنورد در برنامه حضور داشتند. کوهنوردان با گذر از دشت زیبا و یال کوه و گذر از صخره‌های سنگی و عبور از کنار دریاچه زیبای حوالی قله، خود را به یال قله رسانده و در ساعت ۱۲ صعود به قله کلار انجام شد و پرچم مقدس کشور بر فراز قله به اهتزاز در آمد. سپس فرود آغاز شد که در ساعت ۱۸ با رسیدن به محل اسکان و پذیرایی ناهار ‌این برنامه در صحت و سلامت خاتمه یافت.
 اعضای تیم فارس را در ‌این برنامه علی سلطانی (سرپرست تیم اعزامی ‌و رئیس انجمن کوهنوردی کارگران)، رؤیا جوانمردی، مریم دری، معصومه حمیدی، پریوش ابراهیمی، سولماز مردانی، اصغر مهدی‌زاده تشکیل داده بودند.
سلطانی در پایان از کلیه مسئولان ورزش کارگری و در رأس آن‌ها مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دکتر وحید خداپرست و مهندس مسلم ژوبین همچنین روزنامه وزین  شیراز نوین به سبب حمایت‌های‌شان تشکر و قدردانی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی