[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

خیز اشتغال در فارس ، روزنامه شیراز نوین

کمیته موضوع اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ قانون در بودجه استان فارس با حضور دستگاه‌ها و بانک‌های مرتبط با موضوع برگزار شد و به بررسی دستورکارهای مختلف این کمیته پرداخت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، محسن ربانی‌زاده سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس که ریاست این جلسه را برعهده داشت، گفت: هدف و فلسفه تبصره ۱۸ این بود که پویایی و اشتغال ایجاد کند و نباید با تصمیمات اشتباه فضای سوداگری حاکم شود؛ بنابراین پولی که توزیع می‌شود باید در راستای اهداف توسعه باشد.
وی درباره دستور کار دوم این جلسه که پیرامون تسهیلات در صنایع دستی بود، افزود: میراث فرهنگی باید بررسی کند که تسهیلات این بخش برای چه مواردی گرفته می‌شود، چهارچوب را تعیین کرده و در راستای هدف اشتغال و پویایی، تسهیلات اعطا شود. 
ربانی‌زاده با بیان اینکه جلسات این کمیته مداوم است و تا ۱۵ تیرماه حداقل دو جلسه دیگر خواهیم داشت، عنوان کرد: طرح‌های مصوب شده باید از تسهیلات برخوردار شوند و باید گزارش پیشرفت اعطای تسهیلات برای هر طرح در جلسات آتی مشخص گردد‌. 
وی با بیان اینکه ۶۰هزار اشتغال باید امسال در استان ایجاد کنیم، گفت: در جلسات باید پیشرفت هر دستگاه در اجرای مصوبات و کارها مشخص شود؛ چون تقریباً ۳ برابر عنوان طرح نسبت به آنچه باید ارائه شده، اما نسبت به نقطه مطلوب فاصله هست و اگر روی طرح‌ها و تسهیلات امسال وقت گذاشته شود، زودتر می‌توان به نتیجه رسید.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس عنوان کرد: بانک‌ها به همراه دستگاه‌های اجرایی مرتبط به متقاضیان اعلام کنند که فرصت دریافت اعتبارات محدود است و در صورتی که امکان جذب اعتبارات وجود ندارد، طرح‌های دیگر جایگزین شود. 
ربانی‌زاده تأکید کرد: تا ۱۵ تیرماه حداقل دو جلسه دیگر داشته باشیم و میزان پیشرفت جذب اعتبارات برای پروژه‌های پیشنهادی مشخص شود. 
وی با اشاره به نمایشگاه تولید دانش‌بنیان و اینکه نمایشگاه خوب و در مسیر درستی است، گفت: بناست که جلسه‌ای در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار و راهکارهای رفع مشکلات این حوزه احصا گردد تا جذب تسهیلات اختصاص داده شده برای شرکت‌های دانش‌بنیان صورت گیرد.
ربانی‌زاده در پایان عنوان کرد: برای جذب اعتبارات امسال بایستی مدیریت و پیگیری بهتری داشته باشیم و انتظار است که بخش‌های مختلف کشاورزی و صنعت و خدمات در استان بتوانند ضمن اصلاح فرایندها جذب بیشتری در منابع اعتباری داشته باشند‌. 
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با بیان اینکه از هزار و ۶۱۲میلیارد اعتبار ابلاغی، ۵۲۲میلیارد جذب شده که با توجه به اینکه مشکل نقدینگی و سرمایه در گردش وجود دارد، این مبلغ کم است، گفت: هم اعتبار وجود دارد و هم نیاز از سوی متقاضیان است، اما چرا جذب نمی‌شود؟ باید فرایند اصلاح شود که برای ۱۴۰۱ حتماً باید فرایندها بازنگری و ایرادات برطرف شود‌. 
ربانی‌زاده با بیان اینکه همه ما جزء یک مجموعه هستیم که خروجی آن رونق، اشتغال و رشد اقتصادی استان است، افزود: بعد از تیرماه یک جلسه فقط برای بررسی ایرادات و رفع آنها گرفته خواهد شد.
وی با بیان اینکه مدیر هر بانکی که ۵۰ درصد به بالا جذب کند نیاز نیست در جلسات حضور پیدا کند، ولی در حال حاضر باید جلسات برقرار باشد و بانک‌ها نیز حضور داشته باشند، تصریح کرد: ارزیابی حضور و پیگیری دستگاه‌ها و بانک‌ها نیز در پایان تیرماه انجام می‌شود تا مشکلات موجود برای امسال تکرار نشود. 
بر اساس این گزارش، بانک‌های عامل در این جلسه به ارائه گزارش عملکرد پرداخت تسهیلات بر اساس طرح‌های معرفی شده پرداختند و مشکلات هر طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی