[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

نیم درصد غیرممکن ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه برآورد تکمیل پانزده پروژه کتابخانه‌ای فارس، بیش از ۳۰۰میلیارد ریال است، گفت: باید بر پرداخت اعتبارات کتابخانه‌های عمومی نظارت شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، محمدهادی ایمانیه سه‌شنبه در سی و هفتمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به پروژه‌های کتابخانه‌های عمومی اظهار کرد: ۴۰ پروژه کتابخانه‌ای در استان در دست اقدام است و پروژه‌های اولویت‌دار باید تا پایان سال به اتمام برسد.
استاندار فارس با اشاره به ۱۵ پروژه اولویت‌دار ادامه داد: برآورد تکمیل این پانزده پروژه کتابخانه‌ای، بیش از ۳۰۰میلیارد ریال است و با توجه به اینکه به دلیل اینکه اغلب آنها در شهرهای فاقد کتابخانه یا پروژه‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالا هستند، باید برنامه‌ریزی شود که تا پایان سال تکمیل شود و به بهره برداری برسد. لازم است تأمین این اعتبارات از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام شود. 
وی با تأکید بر لزوم نظارت بر پرداخت ماهانه نیم درصد کتابخانه‌های عمومی اضافه کرد: پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی در استان باید به صورت جدی و منظم نظارت شود؛ دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس باید بر پرداخت ماهانه نیم درصد شهر شیراز و دیگر شهرها نظارت و فهرست شهردارانی که اعتبارات قانونی نیم درصد را پرداخت نمی‌کنند، اعلام کند. ایمانیه گفت: شهرداری شیراز باید پرداخت نیم درصد سال جاری را شروع و برای پرداخت معوقات سال قبل برنامه‌ریزی کند. رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به اینکه زمین پیشنهادی در غرب شیراز برای ساخت کتابخانه مرکزی مناسب نیست، گفت: کتابخانه مرکزی شیراز باید در منطقه ای با دسترسی عمومی ساخته شود. برای این کتابخانه دو گزینه در مرکز شهر و بافت تاریخی مدنظر است و به زودی زمین مناسب برای این کتابخانه مرکزی شیراز تعیین و اعلام می‌شود.
محمدهادی ایمانیه بر وجود کتابخانه در مجتمع‌های مسکونی اشاره و عنوان کرد: در مجتمع‌های بیش از ۲۰۰ واحد باید کتابخانه در نظر گرفته شود. اداره کل راه و شهرسازی موظف است در کنار هر مجتمع مسکونی بیش از ۲۰۰ واحد، کتابخانه بسازد.
استاندار فارس گفت: در استان فارس، خیران پای کار هستند؛ از ظرفیت خیران برای توسعه کتابخانه‌ها استفاده شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی