[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

مساجد سنگر اندیشه اسلامی هستند، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا در جلسه با رابطین فرهنگی مساجد و مجتمع‌های مسکونی پرجمعیت شهر صدرا، با تشریح کارکردهای اصلی و ثانویه مجموعه‌های فرهنگی شهری، به بیان ظرفیت‌ها و حوزه‌های موردنیاز شهر پرداخت.
در نشست مشترک رابطین فرهنگی مساجد و مجتمع‌های مسکونی پرجمعیت شهر صدرا، ضمن بررسی مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته توسط این مجموعه‌های شهری، به معرفی حوزه‌های موردنیاز شهری مطابق با کارکردهای اولیه و ثانویه و اعتبارات شهری و انتظار متقابل پرداخته شد.
در این نشست فرج زاده رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا با بیان الزامات سنگر بودن مسجد در اندیشه اسلامی و بیان امام راحل عظیم الشأن و وظیفه بزرگداشت مراسم و زنده نگه داشتن شعائر الهی گفت: امروز وظیفه اصلی مسجد، حفظ محوریت محله و تبدیل شدن به سنگر و مأمن همه اقشار محله و فرماندهی جهاد تبیین با استفاده حداکثری از حضور همه اقشار مردم است. این بزرگ‌ترین رسالت انقلابی امروز اصحاب 
مسجد است.
وی در ادامه با بیان مشکلات خدماتی و اداره امور مجتمع‌های مسکونی نیز گفت: اگرچه در نگاه اول حل کاستی‌ها و اداره امور یک مجتمع با کمک ساکنان و ادارات ذی‌ربط در دستور کار هیئت مدیره مجتمع‌های مسکونی است، اما کارکرد راهبردی مدیریت مجتمع‌ها، تلاش در جهت اصلاح سبک زندگی مردم منطقه است. با اصلاح سبک زندگی و توجه به تمام شئون آن نظیر فرهنگ آپارتمان نشینی، رعایت حقوق همسایه، تربیت فرزند، تقویت نهاد خانواده، ایجاد رفاه نسبی، نظافت و بهداشت محیط، رعایت عفاف و زندگی مؤمنانه و... بخش عمده ای از مشکلات قابل حل می‌باشد.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا با بیان راهبرد مجموعه‌های فرهنگی در شهر صدرا افزود: با توجه به تأکید پرنیان شهردار صدرا و مصوبات شورای اسلامی شهر صدرا، برنامه ما تقویت و پشتیبانی از برنامه‌های تعامل محور و هم افزایی مجموعه‌های فرهنگی و اجتماعی شهر در مسیر تبیین ارزش‌های انقلاب اسلامی، دفاع از این اصول اساسی و ایجاد شبکه و کادر برای انقلاب اسلامی است. هر مجموعه ای که در این سه حوزه برنامه و طرح داشته باشد، شهرداری آمادگی کمک و همراهی با آن را خواهد داشت.
فرج زاده با تشریح حوزه‌های اعتباری و ظرفیت‌های رسانه ای و پشتیبانی سازمان فرهنگی اظهار داشت: ما در برنامه‌های ذاتی و روزمره مجموعه‌ها ورودی نخواهیم داشت، اما طرح‌هایی که با لحاظ سیاست‌های کلی تبیین، دفاع و شبکه سازی در حوزه انقلاب اسلامی دارای نوآوری باشد و امکان حضور و علاقه عمومی شهروندان در آن وجود داشته باشد، اولویت ماست. در این زمینه طرح‌های مرتبط با مراسم ملی و مذهبی شاخص نظیر عید غدیر و...، همچنین طرح‌های مربوط به کتاب و توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی، ارتباط با خانواده معظم شهدا و ایثارگران و مسابقات و برنامه‌های مرتبط با شور و نشاط عمومی مردم با تأکید بر سبک زندگی از اهمیت بیشتری برخوردار است. 
در این جلسه رابطین و مدیران هریک از مساجد و مجتمع‌های مسکونی به بیان اقدامات و دیدگاه‌ها و نیازهای خود پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی