[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

هم‌افزایی و تعامل برای رونق تولید، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
آیین تکریم و معارفه رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس برگزار شد. این مراسم صبح چهارشنبه ۸ تیرماه با حضور وحید خداپرست، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، ابراهیم کشاورز، مدیرکل تأمین اجتماعی استان فارس، بهرام ذنوبی تبار، رئیس جدید کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس، علی راستگو، رئیس خانه کارگر استان فارس و جمعی دیگر از مقامات مسئول با همراهی اصحاب رسانه برگزار شد.
 هم‌افزایی و تعامل برای رونق تولید
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در این مراسم گفت: برای عمران و آبادانی کشور به افزایش تولید نیاز مبرمی داریم و این امر در پرتو حفظ منافع مشترک کارفرما و کارگر محقق خواهد شد. وحید خداپرست در آیین تکریم و معارفه رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس با تأکید بر اینکه مؤلفه رونق تولید تابع متغیرهای زیادی است، اظهار داشت: چنانچه موازنه منافع کارگر و کارفرما خدشه دار شود، شاهد خسارت در اصل تولید خواهیم بود و این در حالی است که در شرایط فعلی، کشور ما بیش از همیشه به تولید و هم افزایی نیازمند است. وی با تقدیر از زحمات ریاست پیشین کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس که کارنامه عملکرد قابل قبولی در کشور داشته است، اظهار داشت: بزرگ ترین دستاور مؤیدی، فراهم آوردن بستری تعامل آمیز برای پیگیری مطالبات کارگری بود که نشان از تدبیر و تدبر وی دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس خواستار استفاده از تجربیات پیشین در تمامی حوزه‌های کار و رفاه اجتماعی فارس شد و اظهار داشت: امیدواریم با انتصاب بهرام ذنوبی تبار، ریاست جدید کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس، این روند رشد و تعامل تداوم داشته باشد و کارفرمایان و کارگران با درک متقابل از شرایط یکدیگر، بستر را برای افزایش تولید 
مهیا کنند. خداپرست در بخش پایانی سخنانش از آمادگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس برای یاری رسانی به جامعه تولیدگران خبر داد و افزود: برای همکاری با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی آمادگی کامل داریم و تلاش می‌شود بخش از مشکلات بی شمار آنها را در پرتو تعامل و هم افزایی کاهش دهیم و زمینه رشد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و رونق تولید را فراهم آوریم.
  برقراری تعامل میان کارگر، کارفرما و دولت
رئیس جدید کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس با اشاره به اینکه در راستای تحقق اهداف بزرگی نظیر رونق تولید تلاش و کوشش می‌کنیم، اظهار داشت: برنامه اصلی ما تعامل بین سه ضلع مثلث کارگر، کارفرما و دولت است.
بهرام ذنوبی تبار با اشاره به این موضوع که در راستای پایداری تولید و اشتغال کارخانجات، کارگاه‌ها و همه واحدهای تولیدی تلاش می‌کنیم، اظهار داشت: در تشکلات کارگری و
 تشکیل شورای اسلامی کارگاه‌های بالای ۳۵ نفر پیگیری‌های
 لازم را خواهیم داشت تا بتوانیم نهاد شورا را در کارگاه‌ها و کارخانجاتی که از این ساختار تأثیرگذار بی بهره هستند، 
تشکیل دهیم.
وی با بیان اینکه استان فارس بعد از تهران، اولین استانی است که شورای کارخانجات را با ۱۳۵ شورا تشکیل داده است، تصریح کرد: برای شکل گیری شوراهای اسلامی کار در شهرستان‌ها ورود خواهیم کرد و دستاورد آن نصیب کارگران و کارفرمایان 
خواهد شد.
او با اشاره به اهمیت تشکیل شوراها در شهرستان‌ها گفت: در شهرستان زرقان، آباده، دهبید و دیگر شهرستان‌ها شورای اسلامی کار توسعه خواهد یافت.
رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس گفت: در بحث رفاه اجتماعی، امید است با تشکیل خانه بهداشت کارگری در کارگاه‌ها، بازرسی کار و کاهش حوادث کار داشته باشیم و آموزش‌ها در این زمینه تداوم خواهد یافت.
ذنوبی تبار در پایان یادآور شد: کاهش تنش‌ها در کارخانجات و کارگاه‌ها در اولویت‌های اصلی قرار دارد و با توجه به رویکردهای تعاملی، پرونده‌های واردشده به شوراهای حل اختلاف کاهش چشمگیری می‌یابد.
 گفتمان‌سازی برای مدیریت بحران
رئیس سابق کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس هم در این مراسم گفت: طی این مدت تعداد دفاتر شورای اسلامی کار از ۴۰ دفتر به بیش از ۱۳۰ دفتر شورای اسلامی کار افزایش یافته است و‌ ما بعد از تهران دارای بیشترین فعالیت در حوزه کارگری هستیم. 
مهرزاد مؤیدی با بیان اینکه اگر امروز اینجا هستم، به دلیل اعتماد همکارانم است، افزود: امروز بیشتر کارگاه‌هایی که بیش از ۳۵ نیرو دارند، عضو کانون هستند و مدیران خوبی در این حوزه فعالیت دارند. وی از ذنوبی تبار به عنوان رئیس جدید کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس به عنوان مهره ای توانمند و ارزشمند یاد کرد و اظهار داشت: مهندس ذنوبی دارای پیشنه ای مثبت و فردی بسیار پرتلاش و توانمند است که می‌تواند خدمتگزار شایسته ای برای طبقه پرتلاش کارگری و کارفرمایی باشد و شأن و منزلت کانون را حفظ کرده و آن را 
ارتقا دهند. 
مؤیدی در ادامه با تقدیر از مسئولان قضایی، امنیتی و‌ انتظامی که طی این سال‌ها بیشترین همکاری را با شورای اسلامی کار داشته اند، گفت: با تلاش‌های صورت‌گرفته، کمترین تعداد تجمعات کارگری صورت گرفته است و بر این باور هستیم که برای رفع مشکلات گفتمان بهترین کار است؛ البته گفتمانی که همراه با دلایل قانونی باشد و ما نیز در این راستا پیش رفتیم و گفتمان‌های متعددی را با بسیاری از مدیران فارس داشته ایم. 
وی از کمیسیون کارگری و کمیسیون رفع موانع تولید به عنوان پرکارترین کمیسیون این شورا یاد کرد و گفت: امروز در شرایط سیاسی و اقتصادی حساسی قرار داریم و نباید اجازه داد که افراد نااهل از مطالبات کارگری سوءاستفاده کنند. به همین دلیل باید تلاش مضاعفی را برای حل مشکلات طبقه شریف کارگری در دستور کار قرار دهیم. 
مؤیدی در بخش دیگری از سخنانش خواستار حفظ اقتدار کانون شد و افزود: از مدیر جدید تقاضا دارم با توانمندی‌ها و قابلیت‌هایی که در اختیار دارد، کارنامه بهتری از ما بر جای گذارد تا اتفاقات خوبی در دوران ریاست جدید کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس بیفتد.
وی در پایان با اشاره به بازنشسته شدن خود گفت: امروز درخواست رسمی ما اصلاح سریع اساسنامه کانون بازنشستگان و رفع مشکلات این اساسنامه است و از این پس هم با توجه به بازنشستگی با افتخار و به صورت رایگان آمادگی دارم تا به عنوان نماینده و ‌وکیل کارگران فعالیت داشته باشم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی