[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

شهریه گران، تدریس ارزان ، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: مسئولان مدارس غیردولتی در راستای عمل به شعار شفاف سازی مطرح شده از سوی دولت، مبلغ تعریف شده برای شهریه را در تابلوی اعلانات و محل دید عموم مراجعان قرار دهند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، احمد محمودزاده چهارشنبه ۸ تیر در جمع منتخبی از مؤسسان و مدیران مدارس غیردولتی فارس، با اشاره به اینکه بخش‌هایی از سند تحول بنیادین، معلم را محور و عنصر اصلی این سند می‌داند، گفت: دنبال این هستیم که مرجعیت، منزلت و معیشت معلمی که در مدرسه غیردولتی تدریس می‌کند، حفظ شود.
محمودزاده با بیان اینکه سعی می‌شود معلمان مدارس غیردولتی ۲۳ساعته بوده و حقوقشان را بر همین مبنا دریافت کنند، به لزوم توانمندسازی آنان و توجه به دوره‌های ضمن خدمت اشاره و اضافه کرد: پیگیر بحث بیمه معلمان مدارس غیردولتی 
نیز هستیم.
محمودزاده ادامه داد: با همکاری مؤسسان مدارس غیردولتی و مجموعه سازمان، اگر بتوانیم قوانینی که از سال‌های گذشته بوده، اجرایی شود.
او گفت: شهریه ای که امسال بر اساس تعریف عرف شهریه متناسب با فعالیت‌ها، امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی موجود در مدرسه و فعالیت‌های آموزشی و پرورشی است، حداقل از حدود ۶میلیون و ۸۰۰هزار تومان شروع شده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: لازم است مسئولان در مدارس غیردولتی در راستای شعار شفاف‌سازی دولت، مبلغ تعریف شده برای شهریه مختص آن مدرسه را در تابلو اعلانات مدرسه قرار دهند. 
محمودزاده خاطرنشان کرد: در خصوص شهریه‌ها، نظارت بر مدارس غیردولتی انجام می‌پذیرد و اگر مؤسسی اعتراض داشته باشد، پاسخ‌گو هستیم. همچنین از طریق سامانه https://www.mosharekatha.ir یا به صورت مراجعه حضوری به اداره ارزیابی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور، پاسخ‌گوی اولیای محترم هستیم. 
مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه، مجموع کارکنان مدارس غیردولتی این استان را ۸۹۵۳ نفر اعلام و اضافه کرد: از حدود ۹۴۰هزار دانش‌آموز استان فارس، ۱۳۹هزار و ۶۴۳ دانش‌آموز در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند.
محمدخلیل عسکری با بیان اینکه ۴۵هزار و ۵۲۵ نفر نیز در هزار و ۲۹۹ آموزشگاه علمی آزاد و زبان خارجی مشغول به تحصیل هستند، ظرفیت نیروی انسانی شاغل در بخش غیردولتی را قابل توجه و مهم توصیف و اضافه کرد: سعی ما بر این است که حرکت ما در مدارس غیردولتی نیز به سمت تمدن نوین اسلامی و دولت عدالت محور مهدوی باشد.
عسکری پایه و اساس سند تحول بنیادین را مبانی نظری این سند دانست و گفت: مبانی نظری سند است که می‌تواند دانش آموز، معلم و اولیا را در مسیر حرکت به سمت حیات طیبه رهنمون شود.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: بقیه موارد سند تحول بنیادین شامل زیرنظام‌ها و ساحت‌های شش‌گانه تربیت و همه مأموریت‌هایی که برای آموزش و پرورش دیده شده، بعد از مبانی 
نظری است.
عسکری گفت: اجرایی کردن مبانی نظری سند تحول بنیادین است که می‌تواند منجر به تربیت دانش‌آموز در تراز نظام اسلامی شود و توجه به مبانی نظری است که می‌تواند باعث تبدیل شدن مدرسه به کانون تربیت و مدرسه صالح شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی