[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

رئیس کانون بازنشستگان صنایع مخابراتی راه دور ایران: حقوق بازنشستگان در محاق ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کانون بازنشستگان صنایع مخابراتی راه دور ایران (ITI) گفت: تنها راه خروج این شرکت از بحران و بازگشت به چرخه تولید، پرداخت مطالبات کارگران بازنشسته آن است که این روند باید تسریع شود.
هاشم شمشیری در گفت‌وگو با مهر، اظهار داشت: مسئولان استان فارس طی چند سال گذشته فقط به دادن وعده‌های توخالی به کارگران این شرکت اکتفا کرده اند.
وی افزود: این در حالیست که طی این مدت سه دولت در کشور بر سرکار آمده اند.
رئیس کانون بازنشستگان صنایع مخابراتی راه دور ایران (ITI) یادآور شد: در آخرین پیگیری انجام شده، سال گذشته طی چندین جلسه مسئولان ارشد استان فارس به این نتیجه رسیدند که تنها راه پرداخت مطالبات بازنشستگان، فروش املاک مازاد این شرکت است.
شمشیری تأکید کرد: البته این ایده از سال‌های قبل مدنظر بود، ولی به دلایل مختلف عملی نمی‌شد.
وی عنوان کرد: با این حال خردادماه گذشته اولین مصوبه در ارتباط با فروش ملک اردیبهشت و ملک بارانداز توسط دادستانی و استانداری انجام شد.
رئیس کانون بازنشستگان صنایع مخابراتی راه دور ایران (ITI) تصریح کرد: بعد از آن هم در چندین جلسه همین مصوبه تکرار شد تا اینکه مقرر شد ملک اردیبهشت توسط بانک به مزایده گذاشته شده و ۵۰ درصد آن سهم بازنشستگان بشود.
وی ادامه داد: در این مدت املاک یادشده دو مرحله به مزایده گذاشته شد، ولی بنا به هر دلیلی مشتری پیدا نشد. شمشیری گفت: بعد از اتمام تاریخ مزایده دوم مشتری نقدی پیدا شد که توسط بانک به دادستانی معرفی شد، ولی از هفتم خرداد ۱۴۰۱ تا الان مجوزی برای فروش صادر نشده است. این فعال حوزه کارگری می‌گوید: عملاً دادستانی اعلام کرده که باید استانداری این کار را انجام بدهد و در مقابل استانداری نیز می‌گوید این وظیفه دادستانی است. او در ادامه بیان داشت: در ارتباط با مزایده و فروش ملک بارانداز هم دادستانی حکم مبنی بر مزایده آن را صادر کرده، ولی همین مزایده هم مراحلی دارد که در وهله اول باید مالک یا سهام‌داران مدارک و اسناد ملک‌ها و نقشه‌های UTM آن را به شهرداری بدهند و توافق‌نامه‌ای بین شهرداری و سهام‌دار انجام بشود و پس از آن توسط کمیسیون مربوطه مجوز مزایده و تغییر کاربری صادر شود. شمشیری گفت: مکاتبه از دادستانی به استانداری و از استانداری به شهرداری و شهرداری به سهام‌دار و مجدداً برعکس انجام شد و سرانجام اسناد و نقشه توسط نماینده سهام‌دار به شهرداری تحویل داده شده و از طرف شهرداری به سازمان املاک ارسال شد. رئیس کانون بازنشستگان ITI تصریح کرد: در سازمان املاک نیز توسط سهام‌دار باید مراحل انجام کار پیگیری بشود که متأسفانه روند رسیدگی بسیار کند انجام می‌شود.
شمشیری متذکر شد: ما کارگران بازنشسته نسبت به روند اجرایی شدن مصوبات خود توسط مسئولان استانی معترض هستیم؛ چون این کارها می‌توانست در خود شیراز خیلی سریع‌تر انجام بگیرد، ولی متأسفانه روند آنقدر کند است که تقریباً متوقف به نظر می‌رسد.
او ادامه داد: متأسفانه زمان برای مشتری نقدی ملک خیابان اردیبهشت هم این هفته به اتمام می‌رسد ولی کاری انجام نشده است.
رئیس کانون بازنشستگان ITI اضافه کرد: در پی تجمعی که طی دو روز گذشته در مقابل استانداری انجام شد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اعلام کرد تا سه شنبه هفته آینده به ما فرصت بدهید تا این موضوع را به طور کامل حل کنیم؛ ما هم به اتفاق این فرصت را دادیم تا ببینیم نتیجه کار چه خواهد شد.
وی تأکید کرد: آنچه مسلم است، خواسته ما بازنشستگان بعد از ۱۶ سال دوندگی و پیگیری وصول تمامی مطالبات به همراه خسارت تأخیر و تأدیه بوده که مربوط به حدود ۱۳۰۰ نفر بازنشسته در فارس می‌شود.
اصل مطالبات کارگران بازنشسته صنایع مخابرات راه دور ایران ITI حدود ۳۵میلیارد تومان و خسارت تأخیر و أدیه آن حدود ۳۰۰میلیارد تومان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی