[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

معاون شورای سیاست‌گذاری: ائمه جمعه در انتصاب مسئولان ورود نمی‌کنند، روزنامه شیراز نوین

معاون نظارت و ارزیابی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: مطالبه‌گری جزو وظایف امام‌ جمعه است، اما بنا نیست که امام جمعه در انتصابات مسئولان ورود کند. امام جمعه باید در کنار فرماندار و نماینده، خط نگهدار نظام و انقلاب باشند.
حجت الاسلام عباس رضوانی نسب روز جمعه در مراسم تکریم و معارفه امام جمعه شهرستان قیروکارزین، با اشاره به موضوع مطالبات اجتماعی از ائمه جمعه،گفت: مطالبه گری جزو وظایف امام جمعه است، اما نباید نگاه حزبی و جناحی در این مطالبات وجود داشته باشد.
معاون نظارت و ارزیابی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در ادامه گفت: تودیع و جدایی از تشکیلات برای امام جمعه بی معناست و لباس خادمی که همه ماها بر تن داریم، تا آخر عمر با ماست. امامان جمعه تعطیلی ندارند؛ همانگونه که در طول هفته پیگیر امور منطقه و مردم هستند، روز جمعه نیز به اقامه نماز جمعه می‌پردازند.
وی با اشاره به انتصاب حجت الاسلام صداقت به امامت جمعه شهرستان قیر و کارزین گفت: یکی از وظایف ائمه جمعه شناسایی و ایجاد زمینه رشد و پویایی روحانیون و نیروهای ارزشی انقلاب است که حجت‌الاسلام صداقت نیز محصول همین خدمت صادقانه امام جمعه سابق شهرستان است و او ناآشنا با مردم شهرستان نیست، بلکه در مسئولیت‌های مختلف در سطح شهرستان از مجموعه حوزه‌ علمیه و یا خدمات اجتماعی و مردمی ایفای نقش کرده است.
حجت الاسلام رضوانی نسب ادامه داد: سیاست شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه بر بومی گزینی است. افرادی به عنوان امام جمعه انتخاب می‌شوند که آشنا به آداب و رسوم و مباحث مختلف سیاسی اجتماعی و فرهنگی منطقه باشند.
وی اضافه کرد: شورای سیاست‌گذاری جهت انتخاب امام جمعه استقلال در تصمیم گیری دارد، اما با مسئولان و معتمدان نیز مشورت خواهد کرد و در نتیجه شورایی که از سوی مقام معظم رهبری تعیین شده تصمیم گیری نهایی را خواهند کرد.
معاون نظارت و ارزیابی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با توجه به دستور مقام معظم رهبری به نمایندگان مجلس جهت عدم ورود در انتصابات مسئولان شهرها، بیان کرد: بنا نیست که امام جمعه در انتصابات مسئولان ورود کند. امام جمعه باید در کنار فرماندار و نماینده خط نگهدار نظام و انقلاب باشند.
در این آیین از تلاش‌ها و خدمات حجت الاسلام «عنایت الله اکبری» در طول مدت عهده داری امامت جمعه شهرستان قیروکارزین قدردانی و حجت الاسلام «محمدرضا صداقت» به عنوان امام جمعه جدید این شهرستان معرفی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی