[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

عملیات ۱۲۵ برای نجات کوهنورد میانسال ، روزنامه شیراز نوین

روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شیراز از نجات شهروند گرفتار در ارتفاعات جاده کمربندی جوادیه خبر داد.بر اساس گزارش این حادثه، حوالی ساعت ۹:۴۸ صبح دیروز دهم تیرماه در پی تماس کوهپیمایی با سامانه ۱۲۵ و اعلام گرفتار شدن در ارتفاعات و عدم توانایی طی کردن ادامه مسیر، ستاد فرماندهی گروه امداد و نجات مستقر در ایستگاه ۱۵ را به محل حادثه در ارتفاعات حاشیه کمربندی جوادیه اعزام کرد.
پس از رسیدن آتش نشانان به موقعیت مکانی مورد نظر، مشاهده شد کوهپیما حدوداً ۵۰ساله به دلیل ضعف جسمانی در وضعیت خطرناکی قرار گرفته و قادر به ادامه مسیر نبود. 
آتش‌نشانان برای نجات این فرد وارد عمل شده و پس از احیا و بهبود وضعیت جسمانی وی، فرد را به سلامت به سطح زمین منتقل کردند.
در همین راستا به شهروندان توصیه می‌شود:‌ برای رفتن به کوهنوردی یا طبیعت گردی باید از کمک افراد باتجربه در کوهنوردی استفاده کرد. کمک افرادی که در این زمینه تجربه کافی دارند، می‌تواند در مواقع بحرانی جان افراد را نجات دهد.
توجه داشته باشید که پیش از آغاز یک مسیر بهتر است چند نفر از افرادی که در مسیر حضور ندارند، در جریان برنامه کوهنورد قرار گیرند تا در صورت گم شدن فرد، اطلاعاتی از محدوده تردد او وجود داشته باشد.
همچنین بازگشت از کوه و حتی صعود را نباید در ساعات تاریکی انجام داد و افرادی که به کوه می‌روند لازم است که حتماً زمان بازگشت خود را مدیریت کنند تا با تاریکی هوا همزمان نشود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی