[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

گشایش پنجره سرمایه‌گذاری ، روزنامه شیراز نوین

نماینده عالی دولت در فارس مهم ترین آسیب و مشکل در روند پنجره واحد کنونی، را «مراجعه سرمایه‌گذاران» به ادارات دانست و از اصلاح فرایند کاری پنجره واحد سرمایه‌گذاری خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دویست و نهمین جلسه «حمایت از سرمایه‌گذاری» استان ضمن حضور دکتر ایمانیه استاندار فارس، مدیران و کارشناسان سازمان‌ها با بررسی ۴ طرح در زمینه‌های رفاهی، خدماتی، صنعتی و گردشگری برگزار شد.
در ابتدای این جلسه بررسی روند کار «پنجره واحد» سرمایه‌گذاری استان انجام شد.
دکتر ایمانیه با بیان اینکه سرعت و آرامش در فرایند اخذ مجوز سرمایه‌گذاران بیشترین هدف دستگاه حاکمیتی استان فارس است، گفت: «پنجره واحد» در این راستا تشکیل شد تا سرمایه‌گذاران به جای رفت و آمد مکرر بین ادارات، از یک مکان اقدامات روند اخذ مجوز و سایر کار‌ها را پیگیری کنند.
نماینده عالی دولت در فارس با اشاره به احصای مشکلات در روند کار پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان، گفت: ۷۰ سرمایه‌گذار از ابتدای سال جاری پذیرش شده اند که ۸۰ درصد مشکلات سرمایه‌گذاران حل شده و مابقی در حال پیگیری است.
استاندار فارس مهم ترین آسیب و مشکل در روند پنجره واحد کنونی، را «مراجعه سرمایه‌گذاران» به ادارات عنوان کرد و افزود: با همکاری ادارات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و امور اقتصاد و دارایی و معاونت هماهنگی امور گردشگری و زیارتی استانداری شیوه اخذ مجوز سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری پیگیری تغییر پیدا خواهد کرد.
وی ادامه داد: سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری تقاضای خودشان را به پنجره واحد ارائه ‌کنند و استعلامات لازم به شکل الکترونیکی توسط پنجره واحد انجام شود که در صورت موفقیت این روند، در تمامی بخش‌های صنعت، معدن و... نیز فرایند اصلاح خواهد شد.
دکتر ایمانیه در ادامه بر ضرورت اطلاع رسانی فرایند امور در پنجره واحد تأکید کرد و گفت: بروشور روند کار برای اطلاع سرمایه‌گذار تهیه شود و زمان بندی از تقاضا تا صدور مجوز به متقاضی 
اعلام گردد.
نماینده عالی دولت در فارس دستور داد تا مراحل صدور مجوز توسط مسئولان پنجره واحد تهیه و اصلاح فرایند با حذف فرایند‌های اضافی انجام شود. گفتنی است، جلسه «حمایت از سرمایه‌گذاری» استان هر هفته با حضور دکتر ایمانیه نماینده عالی دولت در فارس برای تسهیل در امر سرمایه‌گذاری و حل مشکلات سرمایه‌گذاران در تمامی بخش‌ها تشکیل می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی