[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

فعالیت استارت‌آپ‌ها در صنعت ساختمان، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس نقش صنعت ساختمان در ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تولید ثروت و ارزش افزوده در اقتصاد انکارناپذیر است.
مجتبی زوربخش پنجشنبه ۹ تیر در خبرنگاران، گفت: در شرایط حاضر اقتصادی باید به ظرفیت‌های بازاریابی و توسعه مبادلات تجاری صنعت نمایشگاهی توجه بیشتری شود. وی گفت: با رقابتی شدن این صنعت و بالا رفتن استاندارد‌های کیفی، تنوع محصولات داخلی رو به افزایش می‌رود و با تکیه بر فناوری‌های جدید و حمایت از فناوران ساختمانی و استارت‌آپ‌ها، این حلقه تکمیل تر می‌شود. بدیهی است در این شرایط می‌توانیم بهبود وضعیت صنعت ساختمان در بحث کیفی سازی را شاهد باشیم. وی به ضرورت افزایش سهم صنعتی‌سازی و استفاده از دانش و تکنولوژی‌های جدید در چرخه ساخت و ساز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر کمتر از پنج درصد از ساختمان‌های کشور با رویکرد صنعتی ساخته می‌شوند و این در حالی است که میانگین صنعتی‌سازی ساختمان در بسیاری از کشورها بیش از ۴۰ درصد است.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس به اهمیت مبحث مصرف انرژی در ساختمان اشاره و اضافه کرد: رعایت نشدن استانداردها در این حوزه، سبب اتلاف انرژی ۳۰ تا ۴۰ درصدی از دیوارها می‌شود. او گفت: متأسفانه ضعف‌های موجود در این زمینه و رعایت نشدن استانداردها باعث شده هدرروی انرژی در ساختمان‌های ایران پنج برابر اروپا باشد. در یک نگاه کلی، عواملی همچون طراحی نامناسب حرارتی، عایق‌بندی غیراصولی سیستم‌های گرمایشی، دیوارهای بدون عایق، وضعیت نامناسب سقف، کیفیت نامطلوب درب‌ها، درز پنجره‌ها و همچنین عدم استفاده از کنترل‌کننده‌های گرمایشی موجب هدررفت انرژی در بخش خانگی می‌شود. به گفته وی، سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس نیز برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌ها از طریق اجرایی کردن مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان عزمی جزم دارد. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس در ادامه بر اهمیت استفاده از مصالح ساختمانی مرغوب و باکیفیت تأکید و اضافه کرد: نمایشگاه ساختمان می‌تواند سهم قابل توجهی در معرفی کالاهای استاندارد، تکنولوژی‌ها و فناوری‌های نوین و مصالح متنوع و باکیفیت داشته باشد. بی شک استفاده از مصالح و تکنولوژی‌های به روز و استاندارد در کنار سایر ملزومات چرخه ساخت و ساز می‌تواند از هدررفت سرمایه‌های مالی و جانی بهره برداران جلوگیری کند. وی حمایت سازمان نظام مهندسی ساختمان از تولیدات داخلی را اعلام و اضافه کرد: نظام مهندسی آماده همکاری با صنایع داخلی مرتبط با ساختمان در زمینه ترویج و گسترش استفاده از تولیدات داخلی و مصالح استاندارد در صنعت ساخت و ساز است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی