[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

نقشه مهندسی فرهنگی اجرا شود ، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به افزایش اجاره بها، حل این مشکل را نیازمند عزم همگانی دانست و خطاب به مالکان گفت: هوای مستأجران را در این شرایط اقتصادی داشته باشید و اگر قصد افزایش اجاره‌بها را دارید، عادلانه اقدام کنید.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز با اشاره به افزایش اجاره خانه‌ها در این کلان‌شهر، گفت: افزایش بی رویه اجاره خانه در این شهر باعث شده برای شهروندان مشکلاتی به وجود آید که حل این موضوع همکاری همگانی را طلب می‌کند.
وی با اشاره به همکاری گروهی از مالکان خانه‌ها در مشخص کردن قیمت‌هایی عادلانه برای اجاره بها، این کار را اقدامی پسندیده دانست و اظهار داشت: علی‌رغم اینکه تعدادی از صاحب خانه‌ها قیمت اجاره‌ها را به شدت افزایش داده اند اما مالکانی هم در شیراز هستند که مراعات حال مستأجران را کرده‌اند که این جای تحسین دارد. نماینده ولی فقیه در استان فارس ادامه داد: همکاری صاحب‌خانه با مستأجر از مصادیق بارز کار خیر است و اگر همه در این زمینه برادرانه پای کار باشند، مطمئناً برکت مال خود را خواهند دید.
امام جمعه شیراز در ادامه به نقشه مهندسی فرهنگی اشاره کرد و گفت: این نقشه یکی از راه‌های معنوی شدن سومین حرم اهل بیت(ع) است. وی اضافه کرد: علی‌رغم اینکه نقشه مهندسی فرهنگی تدوین شده و در اختیار مسئولان قرار گرفته، از ۴۶ دستگاه متولی تنها ۲۰ دستگاه پای کار آمده‌اند که این موضوع جای تأمل دارد.
آیت الله دژکام افزود: کم‌کاری مدیران دستگاه‌های متولی در اجرای نقشه مهندسی فرهنگی قابل قبول نیست و ناظران اجرای نقشه باید هرچه زودتر تکلیف این دستگاه‌ها را در این زمینه مشخص کنند و گزارش اقدامات انجام شده را هم به اطلاع شهروندان برسانند.
وی رعایت عفاف و حجاب و توجه به ارزش‌های اخلاقی را از مطالبات مردمی دانست و افزود: اکثر مردم در جامعه خواستار توجه ویژه به رعایت عفاف و حجاب و ارزش‌های اخلاقی هستند و در این زمینه اگر می‌خواهیم به دستاوردهای خوبی دست پیدا کنیم و جلوی فحشا را بگیریم، ترویج ازدواج آسان، تأمین هزینه‌های اولیه برای تشکیل زندگی مشترک، اشتغال زایی برای جوانان جویای کار و نذر حجاب می‌تواند بسیار 
تأثیرگذار باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی