[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

افزایش سرعت آب‌رسانی ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس اظهار کرد: پروژه آب‌رسانی به ۱۱۵۰ خانوار با جمعیتی معادل ۴۵۰۰ نفر از روستاهای رکن آباد و اسلام آباد عبدلی شهرستان داراب و همچنین طرح آب‌رسانی به ۶۵۰۰ خانوار روستاهای شرق مرودشت که مراحل تکمیلی اجرا را می‌گذراند، به زودی وارد مدار بهره برداری می‌گردد.
علی جان صادق پور در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پروژه آب‌رسانی به ۱۱۵۰ خانوار روستاهای رکن آباد و اسلام آباد عبدلی شهرستان داراب به زودی به بهره برداری می‌رسد.
صادق پور در همین رابطه گفت: با پیگیری مسئولان محلی و تلاش همکاران شرکت آب و فاضلاب استان فارس و شهرستان داراب، پروژه آب‌رسانی به مجموعه روستایی رکن آباد و اسلام آباد شهرستان داراب که در حال حاضر با مشکلات عدیده ای موجه هستند، شامل حفر، تجهیز و برق رسانی یک حلقه چاه و اجرای ۴۰۰۰ متر خط انتقال، مراحل تکمیلی خود را طی می‌کند.
وی افزود: جهت اجرای این پروژه تاکنون ۵۰میلیارد ریال هزینه شده که با بهره برداری از این پروژه ۱۱۵۰ خانوار معادل ۴۵۰۰ نفر از مزایای آب‌رسانی آن بهره مند می‌شوند که امیدواریم با بهره برداری از آن شاهد رفع مشکل کمبود آب در این روستاها باشیم.
مدیرعامل شرکت آبفا فارس همچنین اعلام کرد: با پیگیری و حمایت‌های استاندار فارس، مسئولان محلی شهرستان مرودشت و همچنین تلاش مجموعه مدیران شرکت آب و فاضلاب استان و شهرستان مرودشت، پروژه آب‌رسانی به مجموعه روستاهای شرق مرودشت، شامل اجرای ۴۰ کیلومتر خط انتقال، کلکتورها، شیرآلات و دیگر تجهیزات لازم، با صرف اعتباری بالغ بر ۳۵۰میلیارد ریال مراحل پایانی را به اتمام رسانده و آماده بهره برداری گردیده است.
صادق پور در تشریح این طرح بیان داشت: پروژه اصلی که به منظور آب‌رسانی به مناطق روستایی شرق مرودشت از سد درودزن طراحی و اجرا گردیده است، آب‌رسانی به ۳۰ روستا شامل ۱۱ روستای مجموعه اکراد از شهرستان زرقان و ۱۹ روستای شرق شهرستان مرودشت را انجام خواهد داد.
وی افزود: با بهره برداری از فاز نخست از این پروژه ۶۵۰۰ خانوار معادل 22هزار نفر از مردم روستاهای شرق مرودشت از جمله روستاهای کناره، مهرآباد و کوشک که پیش از این دچار مشکلات جدی آب بودند از مزایای آن منتفع خواهند شد.
مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس ضمن تأکید بر شرایط نامطلوب منابع آب شرب استان، مردم را به رعایت اصول صرفه جویی و الگوی مصرف آب به ویژه در مناطق روستایی دعوت کرد و اظهار امیدواری کرد تا تأمین اعتبار لازم جهت تکمیل این پروژه به مبلغ تقریبی ۶۰۰میلیارد ریال در آینده شاهد بهره برداری کامل از این طرح بزرگ آب‌رسانی باشیم.
وی وضعیت منابع آب شرب استان را بحرانی و بسیار نگران کننده دانست و لزوم مدیریت مصارف آب و همچنین صرفه جویی در مصرف آب شرب را امری اجتناب ناپذیر عنوان نمود.
صادق پور میزان ذخایر منابع آب شرب را بسیار ناچیز دانست و در خصوص افت شدید سطح آب سفره‌های زیرزمینی شهرها و روستاهای استان هشدار داد.
صادق پور با تأکید بر لزوم هم گرایی مردم و مسئولان در اصلاح الگوی مصرف آب در جامعه، صرفه جویی در تمام حوزه‌های مصرف آب را خواستار شد و مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی را در بهبود وضعیت منابع آب بسیار حائز اهمیت توصیف کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی