[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

ترک‌کردن قهوه چه عوارضی برای مو دارد؟، روزنامه شیراز نوین

در طول زندگی طبق بعضی از تصمیماتی که می‌گیریم، یک سری از عادات روزمره خود را کنار می‌گذاریم و ترک این عادت‌ها عوارض و فواید خاص خودش را دارد.
به گزارش نمناک، اکثر ما در بعضی از برهه‌های زندگی تصمیم می‌گیریم که دیگر قهوه نخوریم. این قضیه برای ما با چالش‌های زیادی همراه است. جالب است بدانید که قهوه فوایدی هم برای سلامت و هم زیبایی 
موهایمان دارد.
قهوه معمولاً چیزی بیشتر از سرحالی و کم خوابی برای ما ایجاد می‌کند، اما هرگز نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. در این قسمت قصد داریم به شما توضیح دهیم که اگر قهوه را ترک کنید، چه اتفاقی برای موهایتان می‌افتد.
کاهش سرعت رشد مو
اگر می‌خواهید موهایتان سریع تر رشد کند، با نوشیدن یک فنجان قهوه در طول روز می‌توانید تار موی بلندتری داشته باشید. کافئین موجود در قهوه، هورمونی را که باعث ریزش مو است، از بین می‌برد. در نتیجه به سلول‌های مو کمک می‌کند تا ترکیبات ارگانیک بیشتری را تولید کنند و آن‌ها را در فاز فعال رشد مو قرار می‌دهد.
کاهش درخشندگی موها
وقتی که از سرم و نرم کننده برای مو‌های خود استفاده می‌کنید، به آن‌ها جان تازه می‌دهید و نتایج آن را در کوتاه مدت مشاهده خواهید کرد، اما قهوه جدا از فواید زیادی که برای سلامت بدن دارد، باعث می‌شود تا مو‌های زبر دوباره جان تازه بگیرند؛ زیرا کافئین جریان خون را افزایش می‌دهد، مواد مغذی را به ریشه مو رسانده و باعث می‌شود تار موی شما درخشان تر به نظر برسد.
شکننده‌شدن موها
قهوه علاوه بر اینکه روحیه‌تان را بهبود بخشیده و سرحالتان می‌کند، باعث تقویت موها هم می‌شود؛ جریان خون را در آن افزایش می‌دهد و در نتیجه باعث می‌شود که فولیکول‌های مو ضعیف نشوند، ریزش مو نداشته باشید و مو‌های نرم تر و قوی تری به شما تحویل می‌دهد.
حجم کمتر موها
بیشتر محصولات مو حاوی کافئین هستند که مو‌های شما را پرپشت نشان می‌دهند و باعث می‌شوند که مواد تقویت کننده راحت‌تر خودشان را به فولیکول‌های مو برسانند. کافئین جریان خون را بهبود می‌بخشد و باعث ضخیم تر شدن و پرپشت شدن مو‌ها خواهد شد.
سخت‌تر جمع‌کردن موها
بافت مو اساساً از طریق ژنتیک تعیین می‌شود اما عادات خوردن و نوشیدن هم تأثیر مستقیمی روی کیفیت مو دارد. کافئین جدا از اینکه موهای شما را تقویت و براق می‌کند، به شما کمک می‌کند تا مو‌های یکدست‌تری داشته باشید؛ زیرا ویتامین‌ها و مواد مغذی را به ریشه مو می‌رساند و باعث نرم تر شدن موها می‌شود؛ اما نخوردنش، رسیدگی به مو‌ها و جمع و جور کردنشان را سخت می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی