[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

ترکیبی فوق‌العاده علیه استرس، روزنامه شیراز نوین

این خوراکی استرس شما را حذف می‌کند و به خصوص در این فصل برای دانش آموزانی که امتحان دارند، بسیار مفید است.
به گزارش بهداشت نیوز، یک متخصص تغذیه گفت: مصرف عسل و خرما همراه با شیر علاوه بر رساندن انرژی به دانش‌آموزان کنکوری، به کاهش اضطراب و استرس آنها نیز کمک می‌کند.
علی شمس نورایی در گفت‌و‌گو با فارس اظهار داشت: دانش‌آموزان کنکوری از مصرف زیاد شیرینی‌، چیپس، پفک، تنقلات ناسالم، نوشیدنی‌های گازدار و حاوی کافئین یا مواد انرژی‌زا پرهیز کنند.
وی گفت: مصرف تنقلات ناسالم ممکن است آثار مثبت گذرا داشته باشند، ولی پس از مدتی کوتاه عوارض گوارشی، اضطراب، هیجان، سردرد و عدم تمرکز را به دنبال خواهند داشت.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: مصرف شیر و لبنیات، تخم مرغ، حبوبات و غلات، مواد پروتئینی، سبزی‌ها و میوه‌‌ها موجب بهبود سلامت جسم و ذهن می‌شود و به افزایش توان مغز کمک می‌کند.
شمس نورایی بیان داشت: مصرف عسل و خرما همراه با شیر علاوه بر رساندن انرژی به دانش‌آموزان کنکوری، ویتامین‌ها و عناصر ضروری آنها را تأمین می‌کند و در کاهش اضطراب و استرس مفید است.
وی ادامه داد: مصرف ماهی، میگو، جگر، گوشت و حبوباتی مثل عدس که حاوی آهن، اسید فولیک، کلسیم، فسفر و سایر مواد ریز‌مغذی‌ هستند، به کاهش کم‌خونی، اضطراب و افزایش توان یادگیری، حافظه و تمرکز 
کمک می‌‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی