[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

اتوبوس آمبولانس‌های فارس به هرمزگان اعزام شده‌اند آماده‌باش بیمارستان‌های فارس ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پی وقوع زلزله در استان هرمزگان، از آمادگی کامل بیمارستان‌ها و اورژانس فارس برای رسیدگی به مصدومان این حادثه خبر داد.
دکتر سید وحید حسینی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با یادآوری اینکه از بامداد روز شنبه شاهد وقوع یک زلزله شدید و چندین پس لرزه در مناطقی از استان هرمزگان بوده‌ایم، تأکید کرد که همه امکانات و تجهیزات امداد و نجات و بیمارستانی در فارس، آماده کمک در خدمات رسانی به مصدومان این حادثه است.
او گفت: در این راستا تیم مدیریت بحران کلان منطقه پنج کشور در شیراز و اتاق هدایت عملیات بحران (EOC) دانشگاه علوم پزشکی شیراز فعال شد.
حسینی ادامه داد: پیرو اعلام اورژانس کشور، اتوبوس آمبولانس‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی شیراز و جهرم به این منطقه اعزام شدند که پس از نتایج ارزیابی‌ها و عدم نیاز در شهرستان لارستان به صورت آماده باش مستقر هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: همچنین بالگردهای شیراز و لار برای امدادرسانی سریع به صورت آماده باش درآمده‌اند.
حسینی با اشاره به اعلام مجموعه سلامت استان هرمزگان مبنی بر اینکه خدمت رسانی به مصدومان این حادثه در حال انجام است، افزود: در حال حاضر اتوبوس آمبولانس‌های شیراز و لار در منطقه لارستان در حالت آماده باش هستند تا در صورت نیاز، به منطقه اعزام شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمارهای اعلامی از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط، عنوان کرد: با ارزیابی‌های میدانی انجام شده، تاکنون ۴۴ مصدوم و پنج مورد فوتی ناشی از این حادثه گزارش شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی