[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

پایداری اقتصاد با کشت گیاهان دارویی ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس با اشاره به نقش گیاهان دارویی در توسعه گردشگری سلامت گفت: توسعه گردشگری سلامت تنها به توسعه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بسنده نیست؛ بلکه می‌توان علاوه بر توسعه مراکز درمانی و تجهیز زیرساخت‌های نظام سلامت، از درمان‌های مکمل (نمک‌درمانی، چشمه‌های آب گرم و سرد) و ظرفیت گیاهان دارویی هم بهره ببریم.
در این زمینه باید رسانه‌ها نیز در جهت تبلیغ و معرفی ظرفیت‌های استان در زمینه گیاهان دارویی به کمک گردشگری سلامت بیایند و با اطلاع‌رسانی در این حوزه، گامی در جهت جذب بیشتر بیماران خارجی و تقویت اقتصاد استان بردارند. فرخ زاده اضافه کرد: وجود ۱۱ اقلیم از ۱۳ اقلیم شناخته‌شده جهان و وجود ۳۰۰ روز آفتابی در سال، موجب شده ایران از تنوع گیاهی قابل‌توجهی برخوردار شود و تعداد گونه‌های گیاهی شناخته‌شده در آن بیش از ۸هزار گونه باشد که به احتمال زیاد تمام این گونه‌ها در ایران وجود دارد اما تاکنون حدود سه‌هزار نوع آن در کشور شناسایی شده است.
معاون استاندار در پایان گفت: گیاهان دارویی به‌عنوان 
ذخایر و گنجینه‌های ژنتیکی می‌توانند بزرگ‌ترین ثروت ملی برای هر کشوری به عنوان یکی از تولیدات مهم در بخش کشاورزی محسوب شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی