[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

عرضه غیرمجاز گوشت متوقف شد ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز گفت: با توجه به شیوع بیشتر بیماری تب کریمه کنگو در فصل تابستان، طرح جمع‌آوری فروش دام زنده و کشتار غیرمجاز در منطقه بلوار خلیج فارس شهر صدرا اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز، علیرضا شریعتی شنبه در این باره افزود: تب خونریزی دهنده کریمه- کنگو (CCHF) یک بیماری حاد تب‌دار و خونریزی دهنده است که در اثر گزش کنه یا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شود. این بیماری برای نخستین بار در سال ۱۹۴۴ در کریمه اوکراین شرح داده شد و نام تب خونریزی دهنده برای آن اعلام شد.
سرپرست مرکز بهداشت شهدای والفجر ادامه داد: با توجه به شیوع بیشتر بیماری تب کریمه کنگو در فصل تابستان، یکی از عواملی که می‌تواند در افزایش شیوع این بیماری مؤثر باشد، کشتار غیرمجاز دام است.
شریعتی اظهار کرد: کشتار غیرمجاز دام، به ویژه در معابر عمومی، عرضه گوشت بدون مهر دامپزشکی و خارج از یخچال ممنوع بوده و لازم است شهروندان فرآورده‌های خام دامی موردنیاز را از مراکز مجاز و دارای هویت خریداری کنند.
محمدعلی محسنی پور مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای والفجر نیز گفت: برای کنترل بیماری کریمه- کنگو طبق هماهنگی‌‌های انجام شده با دادستانی، نیروی انتظامی، شبکه دامپزشکی، اجرائیات شهرداری، پلیس راهور و نماینده اصناف، طرح جمع آوری فروش دام زنده و کشتار غیرمجاز در منطقه بلوار خلیج فارس شهر صدرا به مرحله اجرا درآمد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی