[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

حمایت تمام قد صنوف گردشگری فـارس از کارآفرین و سرمایه گذار هتـل آسمـان، روزنامه شیراز نوین

رؤسای صنوف و تعدادی از فعالین حوزه گردشگری فارس از هتل آسمان شیراز بازدید کردند و از نزدیک با روند ساخت و ساز این هتل بزرگ آشنا شدند و ضمن حمایت  از سرمایه‌گذار و کارآفرین این مجموعه گردشگری خواستار هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف موارد و مشکلات پیش روی  سرمایه‌گذار شدند. به گزارش خبرنگار ما، در جریان این بازدید که نزدیک به 3 ساعت به طول انجامید، حمید سجادیان مدیر عامل مجموعه شرکت هتل آسمان شیراز توضیحات مفصلی از ایده تا اجرا، روند اخذ مجوزها و همچنین ساخت و ساز این هتل ارائه کرد. وی با اشاره به اینکه روند  ساخت هتل آسمان در شیراز  طی 20 سال گذشته کاملاً قانونی و اصولی بوده است، تأکید کرد:در این سال‌ها هر مجوزی که به «هتل آسمان» داده شده همه روند قانونی خود را طی کرده و  مگر می‌شود هتلی در این ابعاد در شهر شیراز و محور گردشگری بدون مجوز ساخته شود؟. وی گفت: متأسفانه اظهار نظرها در مورد هتل آسمان غیر کارشناسی، غیر اصولی و همراه با تهمت و افترا است که پایه و اساس قانونی ندارد ولی توانسته فضای  ناآرامی ‌را به وجود آورد و تخریب  افکار عمومی‌ را نشانه رفته است. این کار‌آفرین گردشگری فارس افزود: در سال‌های گذشته اشخاص حقیقی و حقوقی بدون آنکه بازدیدی از این هتل  و یا اطلاعی از نحوه ساخت آن داشته باشند، اظهار نظرهای غیر واقعی خود را در رسانه‌ها  منعکس کردند، با این وجود با اسناد و مدارکی که دارم تأکید می‌کنم  آمادگی هرگونه مناظره در حضور رسانه‌ها با هر مسئولی درباره روند مجوزگیری تا ساخت هتل آسمان و حتی دیگر هتل‌هایم در شهر شیراز را دارم.
بنابراین گزارش، در این برنامه بازدید حسن سیادتان رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران فارس نیز با اشاره به اینکه اگر سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری حمایت نشوند بی‌شک در آینده، سرمایه گذاری برای این صنعت نخواهیم داشت و توسعه هم رخ نمی‌دهد از این رو می‌طلبد سرمایه‌گذاران حمایت، تشویق و ترغیب شوند تا گردشگری بتواند  رونق بگیرد. به گفته وی، سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری به خصوص ساخت هتل علاوه بر آنکه نیازمند سرمایه هنگفتی است بلکه به عشق، علاقه و پشتکار هم نیاز دارد پس باید حمایت‌های ارگان‌های دولتی و نهادهای مرتبط از سرمایه‌گذاران در این بخش افزایش یابد تا سرمایه گذار هم تشویق به ادامه کار گردد.    
سیادتان با تأکید بر اینکه اگر به سرمایه‌گذار اهمیت ندهیم و درکش نکنیم در آینده  سرمایه‌گذار برای صنعت گردشگری نخواهیم داشت، افزود: در حال حاضر در استان با کمبود  هتل مواجه‌ایم و اگر  سرمایه‌گذاران  در بخش هتل آن طور که باید و شایسته است حمایت نشوند در سال‌های آتی گردشگری  با مشکل جدی مواجه خواهد شد. رئیس انجمن حرفه‌ای هتلداران فارس افزود: هتل‌ها با سرمایه‌گذاری که  دارند آبروی شهر هستند و مانند مسجد، مدرسه و بیمارستان یک ضرورت در شهر به حساب می‌آیند به خصوص در شیراز که شهر توریستی محسوب می‌شود. وی همچنین بر ضرورت حمایت از سرمایه‌گذاران تأکید کرد و گفت: متأسفانه عده‌ای به جای آنکه راه را برای حضور، تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران در شیراز  هموار کنند  چوب لای چرخ بخش خصوصی می‌گذارند. 
وی به ساخت هتل آسمان اشاره کرد وگفت: با توجه به ابعاد و بزرگی هتل آسمان، آقای سجادیان با سرمایه‌گذاری بسیار عظیمی‌شروع به کار کردند اما متأسفانه از زمان گودبرداری تاکنون  مشکلات پی در پی را برای ایشان ایجاد کردند که همچنان هم ادامه دارد ولی با این حال این کارآفرین دست از کار نکشید و تمامی ‌مشکلات را پشت سر گذاشت. رئیس انجمن حرفه‌ای هتلداران فارس فعالیت، پشتکار و سرمایه‌گذاری آقای سجادیان را برای ساخت هتل در شهر شیراز قابل تقدیر دانست و خواستار حمایت جدی مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی کشوری و استانی برای تکمیل  و بهره‌برداری هتل آسمان شد. سیادتان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه هم اکنون ۱۹ هتل در فارس در حال ساخت است که هر کدام دارای مشکلاتی هستند. افزود: در سال جاری 3 هتل جدید در فارس به بهره‌برداری می‌رسد. 
هدایت فرهادی رئیس انجمن حرفه‌ای مهمانپذیرداران استان فارس نیز بر لزوم حمایت همه جانبه سرمایه‌گذاران تأکید کرد و گفت: زمانی با فرار مغزها مواجه بودیم و هم‌اکنون با فرار کارآفرین و سرمایه‌گذار مواجه هستیم که باید هرچه سریع‌تر این مشکل حل شود. وی افزود: با توجه به اینکه گردشگری صنعتی درآمدزا، پرسود و اشتغال‌زا است باید حمایت‌های لازم از سرمایه‌گذاران در این بخش صورت بگیرد.
محمود فخری، رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی فارس نیز گفت: حمایت از سرمایه‌گذار باید واقعی باشد اما متأسفانه حمایت‌های مسئولین به جملات کوتاه شعار گونه وچند تیتر در روزنامه‌ها خلاصه می‌شود و در عمل چیزی وجود ندارد. وی با ذکر این پرسش که آیا با این برخوردهای غیر کارشناسی، غیر تخصصی، غیر اخلاقی و غیر حرفه‌ای سرمایه‌گذار جرئت سرمایه‌گذاری در این شهر را خواهد داشت؟ گفت: متأسفانه  بی‌تدبیری برخی مدیران  فرصت سوزی و فرار سرمایه‌گذار از استان را در پی داشته و دارد و می‌طلبد هر چه سریع‌تر اقدامات جدی در این زمینه انجام شود.
به گفته وی، بلاتکلیفی در مدت زمان بیش از 7 سال  و حرف و حدیث‌های متفاوت در کوچه و بازار و رسانه‌های داخلی و خارجی   زمان کمی ‌نیست و باید هر چه سریع‌تر وضعیت هتل مشخص شود. فخری ضمن حمایت از آقای سجادیان به عنوان سرمایه‌گذار و کارآفرین بخش گردشگری افزود: هم اکنون خواستار این هستیم که بدون حاشیه، دشمنی و کینه ورزی عریان ظرف مدت یک ماه نظر کارشناسی و تخصصی کارشناسان محترم  که متشکل از دفتر فنی استانداری، سازمان نظام مهندسی، معاونت فنی و شهرسازی شهرداری شیراز و اساتید و صاحب نظران حوزه دانشگاه برای هتل آسمان  گرفته شود و همان نظریه  کارشناسی برای همه حجت و  لازم الاجرا شود. 
کیومرث حسینی نایب رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی فارس نیز گفت: با توجه به مشکلاتی که طی سال‌های اخیر  برای آقای سجادیان به عنوان سرمایه‌گذار بخش گردشگری و هتل‌داری به وجود آمده، ایشان می‌توانست سرمایه‌گذاری خود را در شیراز متوقف کند و به خارج از استان و حتی کشور منتقل نماید اما شاهد هستیم که  این اتفاق نیفتاده و همواره پای کار هستند و ادامه می‌دهند. وی افزود:متأسفانه برخی از مسئولان با اظهارنظرها و صحبت‌هایشان کاری می‌کنند که سرمایه‌گذار از ادامه فعالیت پشیمان شود. 
افشین تهرانی نایب رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران فارس نیز طی سخنانی تأکید کرد: با توجه به اینکه گردشگری  هر روز با یک  بحران جدی مواجه می‌شود و بقای این صنعت دچار چالش شده است، جا دارد حمایت‌ها از سرمایه‌گذاران در حد کلام و حرف نباشد. به گفته وی، در حال حاضر با امید، اتحاد و همدلی و وحدت صنوف می‌توان رونق و توسعه را به  گردشگری برگرداند چرا که سرمایه‌گذاران در این حوزه پای کار هستند. وی بر لزوم حمایت همه جانبه از آقای سجادیان به عنوان سرمایه‌گذار که سال‌ها در صنعت گردشگری فعالیت داشته و دارد تأکید کرد. محمد هادی شکیبافرد عضو هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی فارس نیز در این جلسه طی سخنانی با اشاره به فعالیت‌های دو دهه اخیر آقای سجادیان در حوزه گردشگری گفت: با توجه به اقدامات مؤثر و سرمایه‌گذاری‌هایی  که آقای سجادیان  در حوزه گردشگری داشتند، ایشان به حق یک کارآفرین در این حوزه تخصصی محسوب می‌شوند. وی افزود: با یک نگاه ساده به حجم سرمایه‌گذاری که آقای سجادیان در هتل آسمان داشتند می‌توان به ‌این نکته پی برد که ایشان به دنبال سود بیشتر از ساخت هتل نبوده چرا که اگر این سرمایه‌گذاری را در ساخت مجموعه آپارتمان‌های مسکونی در شهر شیراز و یا شهرهای دیگر می‌کرد سال‌ها قبل به سود رسیده بود. شکیبافرد افزود: بی‌شک هدف آقای سجادیان کارآفرینی در حوزه گردشگری است چرا که با به بهره‌برداری رسیدن هتل آسمان  دست کم 500 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد. 
وی در ادامه بر لزوم حمایت از این کار آفرین حوزه گردشگری تأکید کرد و خواستار رفع مشکلات و مباحث مطرح شده درباره هتل آسمان شد و گفت: امید است هر چه سریع‌تر و با مساعدت مسئولان دولتی وضعیت هتل آسمان مشخص شود و این هتل در چرخه گردشگری قرار گیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی