[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

تکمیل پروژه‌های نخ‌نما، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس در سفر دیروز خود به شهرستان گراش، ضمن بازدید از برخی طرح‌های در حال اجرا به ویژه ۲ طرح عمرانی و خدماتی که حدود ۱۴ سال از شروع عملیات اجرایی آنها می‌گذرد و هنوز به بهره‌برداری نرسیده اند، خواستار تعیین تکلیف و تکمیل این طرح‌ها در کمترین زمان شد.
به گزارش شیرازنوین، محمدهادی ایمانیه روز یکشنبه ۱۲ تیرماه در ادامه سفر خود به شهرستان‌های جنوبی فارس، در بازدید از یک طرح راهسازی که حدود ۱۴ سال از آغاز عملیات اجرایی آن می‌گذرد و هنوز به دلایلی مورد بهره برداری قرار نگرفته، بر ضرورت شتاب بخشی و اتمام آن و تزریق اعتبارات لازم از محل‌های مختلف به این طرح تأکید کرد.
ایمانیه اظهار داشت: همه فرمانداران باید با اولویت‌بندی و نیازسنجی درست و احصای پروژه‌های نیمه تمام، به ویژه طرح‌های راکدی که گذشت زمان زیاد سبب فرسایشی شدن آنها شده، زمینه فعال شدن این طرح‌ها را فراهم کنند.
وی تصریح کرد: بسیاری از طرح‌های عمرانی در حوزه‌های مختلف که برخی از آنها در همین شهرستان‌های جنوبی نیز مورد بازدید قرار گرفت، بدون دلایل قابل توجیه نیمه فعال یا راکد هستند که باید این موضوع به طور جد در دستور کار فرمانداران و دستگاه‌های مربوطه قرار گیرد و در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف این طرح‌ها اقدام شود.
ایمانیه یادآور شد: برخی مدیران و فرمانداران تنها به اعتبارات محدود استانی به عنوان منبع اعتباری برای پروژه‌های حتی کلان خود در شهرستان‌ها چشم می‌دوزند که بدون شک با این نگاه و تکیه بر این تنها منبع اعتباری، نمی‌توان به پیشرفت قابل ملاحظه طرح‌ها و اتمام آنها در مدت تعیین شده امیدوار بود. استاندار فارس یادآور شد: باید بتوان از روش‌های مختلف نوین مالی و جذب اعتبارات ملی و از محل‌های مختلف حتی با تهاتر در حوزه نفت برای تأمین اعتبارات مورد نیاز پروژه‌ها 
اقدام کرد.
نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم در مجلس شورای اسلامی هم گفت: آمادگی لازم برای همکاری با مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی در تأمین اعتبارات ملی و رایزنی با مقامات و مسئولان دولتی به خصوص در حوزه نفت و انرژی وجود دارد.
حسین حسین زاده تصریح کرد: برخی طرح‌های اولویت دار که نیاز مبرم و دغدغه جدی مردم در مناطق مختلف است، به دلیل کمبود اعتبار و گاه برخی اختلاف‌های بین بخشی سال‌ها معطل 
مانده است.
او تصریح کرد: جاده دسترسی شهرستان گراش به چک چک و بخش ارد یکی از این پروژه‌های معطل‌مانده و فرسایشی و در عین حال نیاز ضروری مردم منطقه است که پس از ۱۴ سال هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.
فرماندار گراش هم گفت: برای تکمیل پروژه جاده دسترسی محور شهر گراش- چک چک به بخش اَرَد این شهرستان که ۱۴ سال از شروع عملیات اجرایی آن می‌گذرد، رقمی افزون بر یک‌هزار میلیارد ریال نیاز است.
محمود طالب زاده تصریح کرد: این پروژه که کلنگ آن از سال ۱۳۸۷ به زمین زده شد، هنوز و پس از این سال‌ها کمتر از پنج کیلومتر آن به بهره برداری رسیده است.
وی بیان کرد: این طرح که ۳۵ کیلومتر طول دارد، تاکنون رقمی افزون بر ۴۰میلیارد ریال برای آن هزینه شده، اما طی این مدت فرسایشی شده است.
فرماندار گراش افزود: ‌تکمیل و بهره برداری از این پروژه در حقیقت نقطه اتصال بخش مرکزی به بخش‌های غربی و بسیاری از روستاهای شهرستان گراش است و از خواسته‌های بحق و دغدغه جدی مردم و شهروندان است.
وی تصریح کرد: ظرف دو سال اخیر با پیگیری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اعتبارات محدودی برای این پروژه اختصاص یافته، اما اعتبارات قطره چکانی به هیچ وجه جواب‌گوی نیاز و اجرای کامل این طرح نیست.
او افزود: با بهره برداری از این طرح مهم عمرانی، مسیر شهر گراش با بخش‌های غربی آن حدود ۱۵ کیلومتر کاهش خواهد یافت و مردم منطقه نیز به جاده امن دسترسی خواهند داشت.
وی خواستار توجه و اهتمام بیشتر مدیریت اجرایی استان و استاندار فارس و سایر متولیان امر به ویژه اداره کل راه و شهرسازی لارستان و سازمان برنامه و بودجه استان برای شتاب بخشی پروژه‌های راه‌سازی در شهرستان گراش شد.
استاندر فارس همچنین از مجتمع اداری شهرستان گراش بازدید کرد و خواستار اجرای سریع این طرح به عنوان یک ضرورت مهم برای دسترسی بهتر مردم به خدمات دولتی و تجمیع بخش‌های اداری در این شهرستان شد.
فرماندار گراش گفت: مجتمع اداری به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های راکد حوزه راه و شهرسازی در این شهرستان است که این طرح هم که با مساحت چهارهزار و ۵۶۵ مترمربع از سال ۸۸ عملیات اجرایی آن و همزمان با شهرستان دن گراش، آغاز شده، هم‌اینک بالای ۴۰ درصد پیشرفت 
فیزیکی دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی